Bydgoszcz
-5C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H -5 • L -6
-2C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
0C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAktualności - Białe BłotaRadni uchwalili wysokość stawek za wywóz odpadów w gminie Białe Błota. Szykuje się podwyżka
29.09.2021 | 12:26

Radni uchwalili wysokość stawek za wywóz odpadów w gminie Białe Błota. Szykuje się podwyżka

Na zdjęciu:

Fot. Archiwum

Szykuje się wzrost opłat za wywóz odpadów segregowanych w gminie Białe Błota. Temat stawek pojawił się podczas wtorkowej (28 września) sesji rady. 

Jak już informowaliśmy w połowie sierpnia, w postępowaniu przetargowym ogłoszonym na wywóz odpadów z terenu gminy Białe Błota w latach 2022-2023, jedyną ofertę złożył bydgoski Corimp, który zaoferował kwotę 20,3 mln zł, podczas gdy zabezpieczona przez gminę kwota na ten cel wynosiła nieco ponad 20,1 mln zł.

Temat związany z wywozem odpadów powrócił wczoraj, podczas przeprowadzonej zdalnie sesji białobłockiej Rady Gminy. Komisja budżetu podczas posiedzenia zaproponowała kwotę 34 zł od osoby za wywóz odpadów. – Stawka maksymalna, jaką można od mieszkańca pobierać za wywóz odpadów wynosi 38,38 zł – mówiła Karolina Gaca z białobłockiego urzędu i tłumaczyła, że to dane obliczone na podstawie statystyk z GUS na ubiegły rok. – Najgorszą rzeczą dla naszej gminy, jaka mogłaby się stać, to brak jakiegokolwiek operatora – mówił wójt gminy Dariusz Fundator. W gminie na chwilę obecną złożonych zostało ok. 22 tysiące deklaracji śmieciowych, a na jej terenie zamieszkuje ok. 25 tys. mieszkańców. Radny Krzysztof Michalak proponował, by poddać pod głosowanie propozycję, aby stawka za wywóz odpadów wynosił 30 złotych. – Moim zdaniem stać nas na to – mówił i dodawał, że firma która zgłosiła się w postępowaniu przetargowym, dała najwyższą stawkę, z czym nie zgodził się wójt Fundator. Pojawiło się także porównanie do gminy Osielsko, gdzie ofertę w postępowaniu przetargowym także złożył Corimp. – Porównując się do Osielska, gdzie też było otwarcie ofert na wywóz odpadów, to tam stawka na mieszkańca wynosiła około 50 zł. Propozycja przygotowywana na sesję miała wynosić do 45 zł, z czego 38 zł miał pokrywać mieszkaniec, a reszta miała być pokrywana z budżetu gminy – mówiła przedstawicielka urzędu. Kolejną propozycję dotyczącą kwot za wywóz odpadów złożył radny Henryk Sykut. Zaproponował, aby za wywóz odpadów segregowanych mieszkańcy płacili miesięcznie 32 zł.

Ostatecznie, radni przegłosowali propozycję, aby opłata za wywóz odpadów dla mieszkańców wynosił 32 zł za odpady segregowane i 64 zł za odpady niesegregowane. Tak zagłosowało osiemnastu radnych, a trzech było przeciw. Przypomnijmy, że dotąd (tj. od 1 stycznia 2020), opłata za odbiór segregowanych odpadów wynosiła 20 zł miesięcznie oraz 67 zł za niesegregowane odpady.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści