Bydgoszcz
14C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSE
H 15 • L 13
12C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
10C
Czw
9C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaOsielskoKomunikacjaRadny Landowski apeluje o poprawę bezpieczeństwa na Leśnej i montaż budek lęgowych
urząd gminy osielsko
04.09.2019 | 11:12

Radny Landowski apeluje o poprawę bezpieczeństwa na Leśnej i montaż budek lęgowych

Na zdjęciu: Radny klubu Sąsiedzi Maciej Landowski czeka na odpowiedź wójta na dwie złożone interpelacje.

Fot. BB

Radny gminy Osielsko Maciej Landowski złożył dwie interpelacje do wójta Wojciecha Sypniewskiego. Przedstawiciel klubu radnych „Sąsiedzi” apeluje o montaż budek lęgowych dla ptaków oraz poprawę bezpieczeństwa na ulicy Leśnej.

W pierwszej interpelacji do wójta Landowski wnioskuje o montaż budek lęgowych dla ptaków i nietoperzy na terenie gminy. – Uprzejmie proszę o podjęcie działań, zmierzających do realizacji montażu stosownej ilości budek lęgowych dla ptaków na odpowiednio wytypowanych do tego celu drzewach rosnących w naszej Gminie – napisał radny. Jak uzasadnia, ingerencja człowieka w środowisko spowodowała, że wiele gatunków ptaków jest zagrożona wyginięciem, dlatego konieczne są działania na rzecz zwiększenia ich populacji. Dodaje też, że montaż budek stworzy też możliwość edukacji przyrodniczej dla dzieci. – Nie ignorujmy naszych małych, ćwierkających przyjaciół – apeluje Landowski.

Druga interpelacja dotyczy poprawy bezpieczeństwa na ulicy Leśnej. W sierpniu na grupie Osielsko Gmina – Mieszkańcy o zmiany apelował jeden z mieszkańców, Bartłomiej Chrobak. Poprosił on montaż barierek na odcinku Leśnej, przy której chodnik łączy się z jezdnią. – Jest tam lekki łuk i jest też znany problem notorycznego przekraczania prędkości przez kierowców (pomimo ograniczenia w terenie zabudowanym do 50km/h). Od września dzieci ruszą tamtędy do szkoły pieszo/rowerem a ten infrastrukturowy potworek (nie wiem czemu zostało zaprojektowane takie odbicie) jest bardzo niebezpieczny – pisał Chrobak.

Na apel o poprawę bezpieczeństwa na Leśnej zareagował radny Paweł Kamiński, a także Landowski, który złożył pismo do wójta.

– Działając w imieniu mieszkańców ul. Leśnej i przyległych zwracam się z uprzejmą prośba o ustawienie barierek bezpieczeństwa przy chodniku ul. Leśnej na odcinku, który łączy się z jezdnią (od strony ulicy). Po remoncie ul. Leśnej właśnie w tym miejscu i nie tylko notorycznie przekraczana jest dozwolona prędkość – należałoby rozważyć ograniczenie do 30km/h na terenie zabudowanym a na pozostałej jej części 50 km/h – zaproponował Landowski.

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
wuwuzelKajaeOb Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
eOb
Gość
eOb

A pan Landowski to nie ma większych problemów? 😉

Kaja
Gość
Kaja

Kiedyś, jako dzieci na zajęciach technicznych zbijaliśmy karmniki dla ptaków, świetnie się przy tym bawiąc i ucząc obsługi młotka. Teraz wszyscy chcą iść na łatwiznę. Ja chciałabym się doczekać chodnika na swojej ulicy, bo moje dziecko chodzi poboczem do szkoły, a samochody obok śmigają jak szaleni niczym na autostradzie.

wuwuzel
Gość
wuwuzel

„montażu stosownej ilości budek lęgowych dla ptaków na odpowiednio wytypowanych ” – to podpowiedział konkretnie haha.
Byle błysnąć.

Powiązane treści