Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 14 • L 10
16C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaRadosław Sikorski: Jak rusza Nakło, to partia rządząca ma się czego obawiać
02.11.2020 | 21:18

Radosław Sikorski: Jak rusza Nakło, to partia rządząca ma się czego obawiać

Na zdjęciu: Radosław Sikorski skomentował ostatnie wydarzenia w kraju.

Fot. Szymon Fiałkowski

Radosław Sikorski w poniedziałek odwiedził Toruń, gdzie wziął udział we wspólnej konferencji prasowej z szefem lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej Tomaszem Lenzem. Spotkanie z mediami był okazją do skomentowania ostatnich wydarzeń w kraju.

Przez ostatni tydzień, tak jak chyba wszyscy, żyłem pandemią i protestami. Byliśmy z żoną w Bydgoszczy, gdzie protestowało parę tysięcy osób – mówił Sikorski, który zwrócił także uwagę na skalę manifestacji w mniejszych miejscowościach. – Ruszyła Warszawa, ale ruszyło też Nakło. A jak rusza Nakło, to partia rządząca naprawdę ma się czego obawiać. W Szubinie mieszkańcy twierdzili, że to była największa manifestacja od czasu pochodów pierwszomajowych, które przecież nie były dobrowolne. Można więc stwierdzić, że była to pewnie największa dobrowolna manifestacja w historii miasta – zauważał europoseł.

Sikorski skrytykował prezydenta, rząd i zwłaszcza Jarosława Kaczyńskiego, który jego zdaniem wywołał „wojnę kulturową”. W opinii Sikorskiego zadaniem władz państwa powinno być przełożenie rozmów na inny moment, a nie prowokowanie strajków w czasie pandemii. Były marszałek i minister wypowiedział się też na temat organizacji Ordo Iuris. – Oni chcą w XXI wieku wprowadzić XIX-wieczny model rodziny, model relacji państwo-Kościół czy model roli kobiety w społeczeństwie. Nie przestraszmy się. Kibicuję młodzieży, która chce wolności, wyboru, możliwości stanowienia – mówił polityk.

W czasie pobytu w Toruniu europoseł planował też porozmawiać z władzami UMK na temat m.in. wypowiedzi ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, który skrytykował ogłaszanie godzin rektorskich przez uczelnie w czasie protestów. Pojawiły się głosy, że uczelnie, które poparły strajk kobiet, stracą finansowanie. Po wizycie w Toruniu Sikorski miał udać się do Włocławka, gdzie planował spotkanie z prezydentem miasta.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeusz
Tadeusz
10 miesięcy temu

Jak Nakło przyjeżdża swoimi samochodzikami do Bydgoszczu,to faktycznie…jest się czego bać-dzicz Paniczu Sikorski

Obserwator
Obserwator
10 miesięcy temu

Sikorski, Nakło zawsze było czerwone i lewackie, starczy sprawdzić wyniki ostatnich wyborów. Panicz na Chobielinie ciągle się łudzi że jego czas nadejdzie. Niedoczekanie. Co do samochodów z CNAna tablicach, to rzeczywiście jest się czego bać.

obserwator
obserwator
10 miesięcy temu

Czego bac? CNA jezdżą sprawnie, nie zamulają jak miejscy spowalniacze jazdy

Romana
Romana
10 miesięcy temu

Brawo Nakło nad Notecią

Sebastian
Sebastian
10 miesięcy temu

Dokładnie. Sikorski ma rację.a kaczor sra w gacie bo juz 70%Polaków ma go dość.narod sie przebudził i ma dość dawania kasy na nieroba rydzyka i jego kolegów biznesmenów.

Alfred
Alfred
10 miesięcy temu

Pisdzielce was już nie ma. Wenderlichy i Frelichowskie, regi,latosy

Powiązane treści