Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rafał Bruski spotkał się z parlamentarzystami. Poruszono tematy dróg S5 i S10 [ZDJĘCIA]

Dodano: 25.11.2019 | 15:15
Rafał Bruski, Piotr Król, Andrzej Kobiak, Jan Szopiński

Spotkanie odbyło się w poniedziałek w ratuszu.

Na zdjęciu: W spotkaniu w ratuszu z prezydentem Rafałem Bruskim uczestniczyli parlamentarzyści wybrani na nową kadencję. Wśród nich byli m.in. posłowie PiS Piotr Król i Lewicy Jan Szopiński oraz senator Koalicji Obywatelskiej Andrzej Kobiak.

Fot. Szymon Fiałkowski

W poniedziałek, w bydgoskim ratuszu odbyło się spotkanie prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego z parlamentarzystami, którzy w wyborach uzyskali mandat poselski i senatorski.

Prezydent Bydgoszczy pogratulował obecnym przedstawicielom partii politycznych zdobycia mandatu w wyborach. Na zaproszenie Rafała Bruskiego, w ratuszu pojawili się posłowie: Piotr Król (Prawo i Sprawiedliwość), Dariusz Kurzawa (Polskie Stronnictwo Ludowe-Kukiz’15 / Koalicja Polska), Krzysztof Gawkowski, Jan Szopiński (obaj Lewica), Paweł Olszewski, Magdalena Łośko, Iwona Kozłowska, senator Andrzej Kobiak oraz – w imieniu Tadeusza Zwiefki – Jakub Mikołajczak (wszyscy Koalicja Obywatelska). Każdy z parlamentarzystów mówił też o tym, w jakich komisjach będzie pracował w nadchodzącej kadencji parlamentu.

– Spotkanie miało charakter kurtuazyjny – mówi nam poseł Piotr Król. Podczas blisko półtoragodzinnego spotkania, które odbywało się za zamkniętymi drzwiami, Rafał Bruski pogratulował parlamentarzystom, wręczył im także drobne upominki. Jak się dowiadujemy, podczas spotkania poruszana była kwestia budowy drogi ekspresowej S5, jak i drogi S10. – To kluczowa rzecz z punktu widzenia Bydgoszczy – precyzuje rzecznik prasowa ratusza Marta Stachowiak. Przypomnijmy, że szefem sejmowej komisji infrastruktury został Paweł Olszewski, a jednym z jego zastępców – wspomniany już Król. Członkowie komisji mają już za sobą także spotkanie z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem.

Rzecznik ratusza dodaje, że ustalono również, iż takie spotkania, które są już tradycją w ratuszu, także i tym razem będą odbywały się raz na kwartał. – Kolejne spotkania będą już miały charakter merytoryczny – dodaje Stachowiak.

0 0 votes
Article Rating
Rafał Bruski spotkał się z parlamentarzystami. Poruszono tematy dróg S5 i S10 [ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments