Bydgoszcz
19C
Słonecznie
30% wilgotność
Wiatr: 8km/h S
H 19 • L 19
6C
Pon
7C
Wt
7C
Sr
7C
Czw
5C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeRafał Kubacki w Bydgoszczy, czyli trening z Mistrzem [ZDJĘCIA]
04.11.2016 | 20:45

Rafał Kubacki w Bydgoszczy, czyli trening z Mistrzem [ZDJĘCIA]

Rafał Kubacki był dziś (4.11.) gościem Polskiego Towarzystwa Sportowego Gwardia w Bydgoszczy - w szczególności zaś młodych adeptów judo.

Zdjęcia:

Multimedalista mistrzostw Polski, dwukrotny mistrz świata i najlepszy sportowiec Polski w 1993 roku w rankingu „Przeglądu Sportowego”, judoka Rafał Kubacki przeprowadził z młodymi judokami trening.

Dla dzieci i młodzieży spotkanie z Mistrzem było także okazją do poszerzenia  wiedzy na temat judo.

-Zastanawiałem się rozpoczynając przygodę z judo, co może być w tej dyscyplinie takiego, czego jeszcze nikt nie osiągnął, a ja mógłbym się o to pokusić. I doszedłem do tego, że jeszcze żaden z Polaków nie zdobył mistrzostwa świata w judo i wtedy napisałem sobie na kartce: „Ja będę mistrzem świata w judo!” Wsadziłem ją do koperty, kopertę włożyłem do książki i odłożyłem na półkę. 12 lat ta kartka tam się znajdowała. Po zdobyciu mistrzostwa świata przyjechałem do domu, ściągnąłem książkę z półki, sięgnąłem po kartkę i sam do siebie powiedziałem, że wszystko jest możliwe. Jest tylko jedyny warunek – trzeba bardzo chcieć i  będzie to twój sukces, jeżeli nikt inny za ciebie tego nie zrobi” – te słowa Mistrza młodzi judocy powinni sobie wziąć głęboko do serca.


Powiązane treści