Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rafał Kuskowski: W Polonii Bydgoszcz bardzo źle się dzieje

Dodano: 25.05.2017 | 23:34

Były menadżer Damiana Stalkowskiego skomentował wtorkową awanturę w parku maszyn.

Na zdjęciu: We wtorek w parku maszyn Polonii doszło do awantury.

Fot. wikipedia (wolna licencja)

Były już menadżer Damiana Stalkowskiego, Rafał Kuskowski wydał oświadczenie. W tekście opublikowanym na portalu społecznościowym nie szczędzi słów krytyki Władysławowi Gollobowi i zapowiada kroki prawne.

„Ja Rafał Kuskowski niniejszym informuję , że z dniem 23.05.2017 roku złożyłem rezygnację z funkcji – menadżera – sponsora Damiana Stalkowskiego. Głównym powodem były narastające problemy zawodnika – podejście do sportu w tym brak skutecznego kierowania zawodnikiem, do tego doszedł incydent do którego doszło w dniu zawodów DMPJ w Bydgoszczy gdzie ja wraz z moim synem zostałem bezpodstawnie wyzwany, napadnięty i pobity na miejskim stadionie Polonii Bydgoszcz w parku maszyn przez pseudo prezesa Władysława Golloba, Jacka Golloba oraz ojca Mateusza Jagły. Do tego przyczyniło się, że Damian Stalkowski nie opanował motocykla jadąc na jednym kole powodując upadek zawodnika Polonii Bydgoszcz Patryka Sitarka który został przetransportowany do szpitala z urazem kręgosłupa.

Ubolewam nad tym, że lekkomyślność zawodnika doprowadziła do kontuzji kolegi z toru. To ja zabierałem Patryka Sitarka na treningi do Gniezna ponieważ ze sobą współpracujemy aby mógł on rozwijać swoje umiejętności na torze w Gnieźnie gdzie miał zapewnioną opiekę trenera, działaczy z Gniezna oraz moją.

Bardzo zależy mi na tym aby Patryk był wartościowym juniorem Polonii Bydgoszcz. Jak wiadomo w Polonii Bydgoszcz bardzo źle się dzieje brakuje prezesa który by włożył do klubu swoje duże pieniądze a nie ślizgał się na miejskiej kasie z podatników m .Bydgosczy , trenera z prawdziwego zdarzenia , obecny pseudo trener J.Gollob to jest zwykły statysta-trenera a nie trener . Jak państwo widzicie gołym okiem można to ocenić po bardzo mizernych wynikach sportowych. Prawda zawsze sama się obroni.

Pozwolę na koniec dodać, że biorę w końcu zasłużony urlop od żużla i wreszcie poświecę odpowiednią ilość czasu dla własnego biznesu oraz mojej wspaniałej rodziny, żony, dzieci, przyjaciół których będę mógł zabrać na lody i zasłużone wakacje. Dziękuje również całemu zarządowi, działaczom, toromistrzowi, zawodnikom, trenerowi Krzysztofowi Jabłońskiemu oraz wszystkim osobom pomagającym w klubie GTM Start Gniezno za super spędzony czas z wami. Największe słowa podziękowania kieruje do wspaniałego człowieka menedżera drużyny Rafaela Wojciechowskiego za super owocną współpracę. Życzę Klubowi GTM Start Gniezno, zawodnikom, kibicom, sponsorom, Panu Prezydentowi m Gniezna samych sukcesów, zdrowia oraz wjazdu do I ligi w sezonie 2017 roku . Z czystym sumieniem na chwilę obecną mogę wszystkim zawodnikom – żużlowcom polecić klub GTM Start Gniezno.

Na koniec chciałbym serdecznie podziękować za okazywaną bardzo cenną pomoc Team J. Hampel, Greg Hancock a w szczególności mechanikowi Grega mojemu przyjacielowi Oskarowi Wolsztyńskiemu za poświęcony czas oraz jego wiedzę przekazywaną Damianowi na treningach. Dziękuję klubowi z Leszna, że mogliśmy na waszym owalu trenować. Osobne podziękowania kieruję trenerowi R. Jankowskiemu, G. Dzikowskiemu za bardzo cenne porady zawodnikowi. Dziękuję wszystkim sponsorom Damiana Stalkowskiego za okazaną bardzo cenną pomoc oraz, że po raz kolejny obdarzyliście mnie wielkim zaufaniem.

Podziękowanie również kieruję do Kancelarii Prawniczej w Częstochowie Łukasza Kowalskiego za okazaną bardzo cenną darmową pomoc prawną w walce z W.Gollobem w celu rozwiązania niekorzystnego dla zawodnika kontraktu . Jak państwo wiecie osiągnęliśmy wspólny sukces i kontrakt został rozwiazny z W.Gollobem

Z zawodnikiem Damianem Stalkowskim rozstaliśmy się w bardzo dobrych relacjach i życzę temu młodemu sportowcowi samych sukcesów osobistych oraz sportowych i dużo pokory oraz samodyscypliny . Wiadomą rzeczą jest , że sukces rodzi się w bólach. Na koniec pozwolę dodać odnośnie napaści i pobicia przez pseudo prezesa W. Golloba , J.G, J.J, że złożyliśmy obszerne wyjaśnienia , materiały dowodowe , na policji , sprawa trafi do sądu oraz do GKSŻ, PZM.

Z poważaniem Rafał Kuskowski”

Sebastian Torzewski