Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rakieta spadła koło Bydgoszczy? Dziennikarz wojskowy mówi o kilku scenariuszach [WIDEO]

Dodano: 10.05.2023 | 09:39

Na zdjęciu: Las w Zamościu - to tutaj ujawniono obiekt wojskowy, który - wiele na to wskazuje - był rosyjską rakietą Ch-55.

Fot. Nadesłane

Wraca temat niezidentyfikowanego obiektu wojskowego, który pod koniec kwietnia br. został ujawniony w lesie w Zamościu k. Bydgoszczy

Wiele wskazuje na to, że obiektem, który ujawniony został w lesie w Zamościu jest rakieta Ch-55 (mówił o tym choćby parę dni temu poseł PiS Bartosz Kownacki w rozmowie z Polskim Radiem PiK). Z ostatnich informacji wynika, że polscy śledczy – jak podał RMF24.PL – będą prosili o pomoc w śledztwie stronę amerykańską. Śledztwo prowadzi wydział wojskowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, a na samo postępowanie nałożono sporo klauzul, o czym prokuratorzy informowali w komunikacie.

Sprawę znaleziska niedawno komentowali także m.in. premier i Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych. Mateusz Morawiecki podczas konferencji w Wilnie parę dni temu wiązał ujawnione szczątki obiektu wojskowego z wydarzeniami z grudnia 2022 r., kiedy to – przypomnijmy – wojska rosyjskie dokonały ostrzałów rakietowych terytorium Ukrainy. – Zleciłem odpowiednie działania służbom, czekamy na ostateczne wyniki badań, które łączą wydarzenia z grudnia 2022 roku z ostatnimi znaleziskami – mówił szef rządu, który osobisty nadzór nad śledztwem polecił szefowi resortu obrony Mariuszowi Błaszczakowi.

Morawiecki kilka dni temu informował, że do czynności przystąpili także powołani przez prokuraturę biegli. Wyjaśnień w sprawie od władz żądają politycy partii opozycyjnych (jak się dowiedzieliśmy, na jutro planowana w tej sprawie jest konferencja polityków lokalnych struktur Lewicy).

Temat znaleziska w lesie pod Bydgoszczą poruszył w jednym z ostatnich odcinków swojego podcastu Jarosław Wolski – niezależny ekspert wojskowy, który publikuje także w Nowej Technice Wojskowej (wideo poniżej).

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments