Bydgoszcz
7C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 7 • L 7
-3C
Pt
-3C
Sob
3C
Nd
7C
Pon
8C
Wt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI[RANKING] Najbardziej wpływowi mieszkańcy metropolii [1-10]
Zygfryd Żurawski
23.10.2015 | 11:05

[RANKING] Najbardziej wpływowi mieszkańcy metropolii [1-10]

Zygfryd Żurawski, współwłaściciel PESY oraz prezes RTW Bydgostii, został zwycięzcą naszego rankingu.

Na zdjęciu: Zygfryd Żurawski jest prezesem klubu wioślarskiego Bydgostia, który od ponad dwóch dekad sięga po tytuł drużynowego mistrza Polski.

Fot. RTW Bydgostia

Dwóch przedsiębiorców oraz ośmiu polityków znalazło się na szczycie naszego zestawienia „100 najbardziej wpływowych mieszkańców metropolii”, które od kilku dni systematycznie prezentujemy na łamach naszego portalu. Bezkonkurencyjny okazał się Zygfryd Żurawski, na którego wskazywali nie tylko przedstawiciele biznesu, ale również sportu.

Współwłaściciel Pesy oraz prezes wielokrotnego mistrza kraju w wioślarstwie zdystansował towarzyszących mu na podium – prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego oraz eks-włodarza miasta i aktualnego radnego województwa Romana Jasiakiewicza, który wielokrotnie zabierał głos w kwestii metropolii z centralnym ośrodkiem w mieście nad Brdą.

Już za podium uplasował się zastępca Bruskiego – Łukasz Niedźwiecki, który odpowiada w ratuszu za pozyskiwanie środków unijnych, a wcześniej pełnił także nadzór nad miejskim transportem. Piąta pozycja przypadła Tomaszowi Zaboklickiemu. Wielokrotnie nasi ankietowani jednym tchem wymieniali współwłaścicieli Pesy (także Zenona Duszyńskiego), ale o triumfie wspomnianego Żurawskiego zadecydowała jego sportowa działalność. Drugą połowę pierwszej dziesiątki tworzą za to w komplecie politycy – szósty jest marszałek województwa Piotr Całbecki, siódmy – szef regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej Tomasz Lenz, ósmy – walczący o korzystne dla Bydgoszczy rozwiązania w ustawie o powiecie metropolitalnym poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Król, a zestawienie z miejsc 1-10 zamykają dwie panie – minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska i była przewodnicząca sejmiku, a obecnie radna tego gremium – Dorota Jakuta.

Wszystkim osobom, które pojawiły się w zestawieniu serdecznie gratulujemy i zapewniamy, że kolejne zestawienie już za rok!

1. Zygfryd Żurawski – współwłaściciel Pesy, notowany na liście najbogatszych Polaków, prezes RTW Bydgostii;
2. Rafał Bruski – prezydent Bydgoszczy od 2010 roku, były wojewoda;
3. Roman Jasiakiewicz – radny wojewódzki, w przeszłości między innymi prezydent Bydgoszczy (1998-2002);
4. Łukasz Niedźwiecki – zastępca prezydenta Bydgoszczy, obecnie odpowiada za pozyskanie funduszy unijnych na miejskie inwestycje;
5. Tomasz Zaboklicki – współwłaściciel Pesy i jej prezes, notowany na liście najbogatszych Polaków;
6. Piotr Całbecki – marszałek województwa kujawsko-pomorskiego;
7. Tomasz Lenz – przewodniczący kujawsko-pomorskich struktur Platformy Obywatelskiej;
8. Piotr Król – wieloletni radny wywodzący się z Fordonu, od czerwca 2014 roku poseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości;
9. Teresa Piotrowska – posłanka PO oraz minister spraw wewnętrznych w rządzie Ewy Kopacz;
10. Dorota Jakuta – radna wojewódzka, w przeszłości przewodnicząca sejmiku;


Powiązane treści