Bydgoszcz
14C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 16 • L 12
18C
Sr
21C
Czw
21C
Pt
23C
Sob
24C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaRaperzy i dawne gwiazdy. Znani artyści na juwenaliach w Bydgoszczy!
Blokada Łużyka 2018_SG (25)
29.04.2019 | 10:57

Raperzy i dawne gwiazdy. Znani artyści na juwenaliach w Bydgoszczy!

Na zdjęciu: W tym roku Blokadę Łużyka zaplanowano na 15 maja.

Fot. archiwum

Wielkimi krokami zbliża się święto studentów. Organizatorzy Królewskich Juwenaliów na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego postawili w tym roku na rap, zaś wspólna impreza Collegium Medicum UMK i Akademii Muzycznej przyciągnie fanów artystów doskonale znanych od lat.

W środę, 15 maja odbędzie się tradycyjna Blokada Łużyka. Jak co roku zabawę w kampusie przy ul. Chodkiewicza uświetnią studenckie kapele z Bydgoszczy i całej Polski, a zwieńczeniem dnia będzie koncert gwiazdy wieczoru. Tym razem o 23:05 na scenę wyjdzie Kartky – pochodzący z Bytomia przedstawiciel sceny hip-hopowej, od czterech lat związany z wytwórnią QueQuality. W kwietniu ubiegłego roku wydał album „Blackout”, który dotarł na ósme miejsce listy OLiS, a jeszcze w grudniu – krążek „Black Magiic”, notowany na dziewiątej pozycji wspomnianej listy. Jego najpopularniejsze kawałki to „Outside” czy „Dziewczyna szamana”.

Czwartek będzie już typowym dniem koncertowym, który tym razem odbędzie się – podobnie jak Blokada Łużyka – na kampusie głównym. Na scenie pojawią się nominowany w zeszłym roku do Fryderyka za fonograficzny debiut roku Smolasty, wrocławski raper Sitek, który w 2016 roku odniósł wielki sukces z krążkiem „Wielkie sny” oraz bydgoszczanin Maks Łapiński z zespołem, który w programie „The Voice of Poland” został nazwany polskim Edem Sheeranem. Gwiazdą wieczoru będzie KęKę. Radomski raper ma na swoim koncie podwójnie platynowe krążki „Nowe rzeczy”, „Trzecie rzeczy” i „To tu” oraz platynowe, debiutanckie „Takie rzeczy”. We wrześniu światło dzienne ujrzy jego piąty album – Mr. Kękę.

Cztery gwiazdy, cztery kapitalne występy ludzi których dobrze znacie! Uwierzcie nam, te dwa dni to będzie zwieńczenie tego roku akademickiego w regionie! Nie pożałujecie, że jesteście z nami, jak co roku. Podkręcamy poziom naszych imprez, zarówno od strony muzycznej, jak i bezpieczeństwa! – zapowiada samorząd studencki UKW.

Znamy już też trzy gwiazdy medyczno-muzyczno juwenaliów organizowanych przez żaków z Collegium Medicum UMK i Akademii Muzycznej. Wykonawcy zostali przedstawieni na specjalnie przygotowanych wideo. Są to: Jacek Stachursky, Gosia Andrzejewicz i Myslovitz. Koncert z ich udziałem zaplanowano na piątek, 17 maja na kampusie przy rondzie Jagiellonów. – Collegium Medicum i Akademia Muzyczna – czy to nie brzmi pięknie? To powrót do czasów, gdy wspólnie bawiliśmy się i grillowaliśmy do utraty sił, a teraz szykujemy dla Was jeszcze więcej – piszą organizatorzy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści