Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 15 • L 14
18C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
16C
Wt
15C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoRatusz organizuje akcję szczepień bez rejestracji. Potrwa od piątku do niedzieli
01.06.2021 | 09:50

Ratusz organizuje akcję szczepień bez rejestracji. Potrwa od piątku do niedzieli

Na zdjęciu: Szczepienia przeciwko COVID-19 bez rejestracji będą prowadzone w punkcie na terenie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego przy ulicy Kaliskiego 7.

Fot. Szymon Fiałkowski

W pierwsze dni długiego czerwcowego weekendu w Bydgoszczy będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19 bez rejestracji. Punkt na terenie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego dysponuje 500 preparatami firmy Johnson&Johnson.

Jak informuje Urząd Miasta Bydgoszczy, od piątku, 4 czerwca do niedzieli, 6 czerwca, w godzinach od 9:00 do 16:00 w wojewódzkim pilotażowym punkcie szczepień zlokalizowanym na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym (Kaliskiego 7, Fordon) będzie można zaszczepić się jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. Ratusz zachęca do udziału w akcji wszystkich tych, którzy chcą zaszczepić się jeszcze przed wakacjami.

Możliwość przyjęcia preparatu będą mieli wszyscy ci, którzy ukończyli 18 lat i mają e-skierowanie na szczepienie. Urzędnicy informują, że punkt na UTP dysponuje 500 dawkami szczepionek Johnson&Johnson.

Ratusz przypomina, że bydgoszczanki i bydgoszczanie, którzy chcą się zaszczepić przeciw koronawirusowi, a mają trudności z dotarciem do punktu szczepień, mogą skorzystać ze specjalnie zorganizowanego przez miasto transportu. – Ta forma pomocy skierowana jest do osób z niepełnosprawnościami i powyżej 70 roku życia, mających problem z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień. Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego transportu na szczepienie, muszą wskazać podczas rozmowy z pracownikiem termin i miejsce szczepienia. Transport na szczepienie umawia się pod numerem telefonu: (52) 510 88 66. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku, w godz. 8-15. Transport obejmuje przejazd z domu do przychodni oraz powrót do domu po szczepieniu – informuje UMB.

Aktualizacja: Uwaga, w pierwszym komunikacie Urzędu Miasta Bydgoszczy znalazł się błąd. Jak poinformował ratusz, szczepienia będą odbywać się od piątku do niedzieli, a nie – jak pierwotnie zakomunikowano – od środku do piątku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści