Bydgoszcz
14C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 14 • L 14
5C
Pon
8C
Wt
7C
Sr
6C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeRatusz organizuje spotkania z mieszkańcami. Tematem – budżet obywatelski
Bydgoski Budżet Obywatelski
05.05.2018 | 10:29

Ratusz organizuje spotkania z mieszkańcami. Tematem – budżet obywatelski

Spotkania odbędą się w najbliższych tygodniach.

Na zdjęciu: W tegorocznej edycji BBO bez zmian - wciąż wielu mieszkańców chce budowy placów zabaw.

Fot. SG/archiwum

Do końca maja (w przypadku projektów ponadosiedlowych: do końca czerwca) można zgłosić swoje pomysły na inwestycje w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W najbliższym czasie odbędą się spotkania, na których będzie można poznać szczegóły programu.

Tegoroczna edycja BBO rozpoczęła się 16 kwietnia. Zawiera ona pewne nowości – mieszkańcy mogą zgłosić projekty ponadosiedlowe, a podczas weryfikacji wniosków ważną rolę będzie odgrywała opinia obywateli. Zwiększyła się także suma, którą przeznaczono na realizacje pomysłów mieszkańców – obecnie wynosi ona 13,3 miliona złotych.


WIĘCEJ INFORMACJI: Zmiany w nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego


Do tej pory bydgoszczanie zgłosili 67 projektów w ramach BBO. Wśród nich tradycyjnie dominują siłownie plenerowe, budowa miejsc parkingowych czy utwardzanie ulic, ale pojawiły się też interesujące inicjatywy, m. in. stworzenie ogrodu sztuki Fordon Art na Terenach Nadwiślańskich, budowa łąki miejskiej na osiedlu Tatrzańskim czy Wyżynach, oczyszczenie stawów na Osowej Górze, organizacja kina plenerowego pod mostem Uniwersyteckim, realizacja toru rowerowego typu pumptrack na Miedzyniu czy zmiana organizacji ruchu na ulicy Kapuściska.

By zachęcić mieszkańców do partycypacji społecznej, urząd miasta organizuje spotkania na temat BBO. Pierwsze z nich będą przeznaczone dla określonej grupy mieszkańców. W środę, 9 maja o godzinie 13:00 w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury (ul. Marcinkowskiego 12) odbędzie się otwarte spotkanie dla seniorów. Podczas jego trwania będzie można założyć Bydgoską Kartę Seniora 60+.

16 maja o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej Przystani Bydgoszcz (ul. Tamka 2) odbędzie się spotkanie dla członków organizacji pozarządowych. Urzędnicy z Biura Komunikacji Społecznej przedstawią na nim możliwości zgłoszenia swoich pomysłów do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego oraz przykłady inwestycji w ramach programu.

Zgłaszanie projektów osiedlowych trwa do 31 maja, a ponadosiedlowych – do 30 czerwca. Głosowanie na zweryfikowane wnioski odbędzie się w październiku.


Powiązane treści