Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Trwa rekrutacja na UKW. Jakie kierunki są najpopularniejsze?

Dodano: 08.07.2023 | 15:17

Na zdjęciu: Za kilka dni zakończy się I etap rejestracji na studia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Za kilka dni zakończy się I etap rejestracji na studia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. To ważna informacja dla maturzystów, którzy w piątek poznali wyniki swoich egzaminów oraz dla absolwentów studiów I stopnia. Uczelnia podkreśla, że w czołówce wybieranych kierunków jest m.in. filologia angielska.

Maturzyści z niepokojem czekali na dzień 7 lipca, kiedy to Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki tegorocznych egzaminów dojrzałości. Ci, którzy zdali maturę, mogą już przystąpić do kolejnej fazy rekrutacji. Jeśli jednak komuś powinęła się noga i nie przekroczył wymaganych 30% na jednym pisemnym egzaminie, ma jeszcze szansę pójść od października na studia. W sierpniu zaplanowano bowiem egzaminy poprawkowe.

Wyniki egzaminu poprawkowego zostaną ogłoszone 8 września, a dodatkowe i przedłużone nabory na UKW trwają do 17 września. Trzymamy kciuki za zdane egzaminy maturzystów i uniknięcie dodatkowego stresu, ale jednocześnie przypominamy o tej wrześniowej furtce – mówi Sebastian Nowak, rzecznik prasowy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. I dodaje, że osoby, które wczoraj otrzymały pozytywne wyniki egzaminu mają jeszcze kilka dni na wybór studiów. – Rejestracja dla nich kończy się 11 lipca. Przypominamy, że do tego dnia należy uiścić opłatę rekrutacyjną – uzupełnia.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Bartodzieje świętują! Wydarzenie odbędzie się za tydzień nad Balatonem


11 lipca jest też ostatnim dniem rejestracji dla osób, które kończą studia I stopnia i chcą kontynuować swoją edukację na studiach II stopnia. Co ważne, uczelnia wprowadziła elastyczne zasady rekrutacji i kandydaci nie muszą wybierać tego samego kierunku, ale mogą zdecydować się na inny – przypomina Nowak.

Rekrutacja na UKW 2023. Jakie kierunki są najpopularniejsze?

UKW ujawnia, że spośród kierunków I stopnia (licencjat, inżynier) i studiów jednolitych magisterskich kandydaci wykazują na razie największe zainteresowanie psychologią, filologią angielską i prawem. Wśród nowych kierunków najwięcej osób rejestruje się na kognitywistykę. Jeśli chodzi o studia II stopnia (magisterskie), na kilka dni przed zakończeniem rekrutacji najwięcej osób wybrało filologię angielską oraz kierunki pedagogiczne – logopedię, pedagogikę resocjalizacyjną oraz pedagogikę.

Kiedy kandydaci na studia na UKW poznają wstępne wyniki rekrutacji? Rzecznik uczelni informuje, że nastąpi to w piątek, 14 lipca. W dniach 18-19 lipca przyszli studenci będą mogli już dostarczyć dokumenty. – Osoby zainteresowane studiami niestacjonarnymi mają czas na podjęcie decyzji do 17 września. Będzie to ostatni dzień na rejestrację na studia na największej bydgoskiej uczelni. Po zmianie przepisów o szkolnictwie wyższym uczelnie nie mogą przyjmować kandydatów na studia po rozpoczęciu nowego roku akademickiego – zaznacza Sebastian Nowak.

CZYTAJ TEKST O HISTORII MIASTA: Wakacje 1993 w Bydgoszczy. Zawisza w Szwecji, Jutrzenka sponsorem Polonii i oczekiwanie na McDonalda

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments