Bydgoszcz
16C
Słonecznie
51% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 18 • L 13
16C
Sob
17C
Nd
18C
Pon
20C
Wt
23C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoRemondis zapowiada modernizację zakładu. Prace mają ruszyć w tym roku
Remondis - SF
27.01.2020 | 11:45

Remondis zapowiada modernizację zakładu. Prace mają ruszyć w tym roku

Na zdjęciu: Zakład Remondisu przy ulicy Inwalidów.

Fot. Szymon Fiałkowski

Jeszcze w tym roku firma Remondis zamierza zmodernizować instalację do przetwarzania odpadów w swoim zakładzie, znajdującym się niedaleko Siernieczka. Inwestycja, której celem będzie pełne uszczelnienie procesu przeładunku śmieci, ma wyeliminować uciążliwy odoru, który dokuczał pobliskim mieszkańcom.

Problem nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z zakładu przetrwarzania odpadów przy ulicy Inwalidów nasilał się od kilkunastu miesięcy. Jesienią ubiegłego roku mieszkańcy osiedla Siernieczek postanowili nagłośnić sprawę i zorganizowali blokadę ulicy Fordońskiej. Po tym wydarzeniu firma Remondis obiecała podjąć szereg działań na rzecz ograniczenia uciążliwości, wynikającej z funkcjonowania zakładu przy ulicy Inwalidów. W listopadzie utworzyła ona radę społeczną, a teraz poinformowała o postępach w realizacji zapowiadanej inwestycji, która ma zniwelować uciążliwy smród.

Zobacz również:

Nowa firma odbierze śmieci z Fordonu i Śródmieścia?

Jak informuje Remondis, prace projektowe dotyczące modernizacji instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych dobiegają końca. – W najbliższym czasie, zgodnie z procedurą, złożymy wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla projektu modernizacyjnego. Po jej uzyskaniu, wnioskować będziemy o pozwolenie na budowę. Zależy nam na jak najszybszym wbiciu pierwszej łopaty i zhermetyzowaniu instalacji. Chcemy zrealizować przedsięwzięcie w 2020 roku – mówi Leszek Pieszczek, członek zarządu Remondis Bydgoszcz.

Spółka zapewnia, że kształt i założenia modernizacji są konsultowane z innymi członkami rady społecznej. – Dzięki inwestycji proces zagospodarowania i przetwarzania odpadów będzie zhermetyzowany. Rozładunek, przeładunek i załadunek odpadów odbywać się będą w zamkniętej hali wyposażonej w biofiltry oczyszczające powietrze, co wyeliminuje uciążliwości zapachowe poza terenem zakładu. Przebudowa kosztować będzie ponad 20 mln złotych – podkreśla Remondis.

W związku z modernizacją instalacji, Remondis planuje także inne działania informacyjno-konsultacyjne, takie jak stworzenie punktów informacyjnych na terenie miasta, spotkania dedykowane określonym grupom interesariuszy czy dzień otwarty na terenie zakładu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści