Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 3 • L 1
5C
Wt
4C
Sr
2C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRemont budynku i stacja dla pojazdów elektrycznych na dworcu Bydgoszcz Zachód. PKP SA ogłosiły przetarg na dokumentację
Dworzec Kolejowy Bydgoszcz Zachód - SF (13)
01.10.2019 | 11:13

Remont budynku i stacja dla pojazdów elektrycznych na dworcu Bydgoszcz Zachód. PKP SA ogłosiły przetarg na dokumentację

Na zdjęciu: Dworzec Bydgoszcz Zachód od lat jest zaniedbany. Teraz może się to zmienić.

Fot. Szymon Fiałkowski

Dworzec Bydgoszcz Zachód wkrótce może zostać wyremontowany. Obiekt znalazł się na liście siedmiu dworców, dla których PKP SA ogłosiły przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej.

Spółka ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji przedprojektowej, projektowej i okołoprojektowej wraz z nadzorem autorskim dla przebudowy siedmiu dworców w ubiegłą środę, 25 września. Zadanie dotyczy obiektów w Dąbrowie Górniczej, Włoszczowie, Czechowicach-Dziedzicach, Suwałkach, Raciborzu a także dworców Szczecin Dąbie i Bydgoszcz Zachód. Budżet przeznaczony na inwestycję to ponad 6 milionów złotych netto. Oferty można składać do 29 października. Na przygotowanie dokumentacji, wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę, zwycięzca postępowania będzie miał 36 tygodni.

Na remont dworca Bydgoszcz Zachód PKP SA zamierza przeznaczyć 240 tys. zł netto. Część budynku ma zostać przekształcona w poczekalnię zewnętrzną, w której zlokalizowane będą też stojaki rowerowe. W pozostałej części budynku podróżni będą mogli przebywać w ocieplanej poczekalni. W planach jest również rozbiórka budynku sąsiadującego z dworcem, znajdującego się po wschodniej stronie działki. W pobliżu budynku zostanie ulokowane miejsce do ładowania pojazdów elektrycznych.

Stacja Bydgoszcz Zachód znajduje się na trasie pociągów kursujących między Bydgoszczą a Piłą. Można z niej dojechać także do Torunia, Włocławka i Olsztyna. W pobliżu znajduje się również przystanek komunikacji miejskiej Dworzec Zachód, na którym zatrzymują się autobusy linii 77 (Morska – Niklowa) i 35N (Plac Kościeleckich – Rekinowa).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści