Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Remont mostu w Samociążku. Wybrano wykonawcę inwestycji

Dodano: 15.05.2023 | 08:48

Na zdjęciu: Zarząd Dróg Powiatowych zapowiada spotkanie informacyjne z mieszkańcami

Fot. archiwum IN

Zarząd Dróg Powiatowych przygotowuje się do remontu mostu w Samociążku (gm. Koronowo). W związku z prowadzonymi pracami konieczne będzie zamknięcie przeprawy dla ruchu samochodowego.

Most należał kiedyś do Enei. Znajduje się w ciągu drogi powiatowej z Koronowa do Bożenkowa. Remont konieczny jest ze względów technicznych. Kilka lat temu wprowadzono na nim ruch wahadłowy. Aby ułatwić wszelkie procedury przeprawę przejęło od Enei starostwo powiatowe.

Objazd głównie drogą krajową nr 25

O remoncie mówi się zatem od dłuższego czasu. Niektórzy mieszkańcy obawiają się objazdów. Zdaniem władz Koronowa to nieuniknione, a zakres utrudnień będzie z pewnością spory. Zgodnie z przekazywanymi informacjami objazd ma zostać poprowadzony głównie drogą krajową numer 25. Udostępniona dla pieszych i rowerzystów ma pozostać część mostu. Przypomnijmy, że obecnie drogą krajową numer 25 przez Tryszczyn i Stopkę poprowadzony został objazd dla ruchu ciężarowego w związku z remontem wiaduktu w Terespolu Pomorskim (trasa Świecie-Tuchola).

Przetarg rozstrzygnięty

10 maja dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty. Do przetargu przystąpiła jedna firma. Kormost z Bydgoszczy zaoferował, że może wykonać inwestycję za 4 mln 871 tys. zł. ZDP zgodził się na taką kwotę.

– Po wyłonieniu wykonawcy zostanie podpisana stosowna umowa – informuje Bolesław Grygorewicz, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Bydgoszczy. – W terminie 7 dni od daty podpisania umowy zostanie przekazany plac budowy. Wykonawca z mocy zawartej umowy w terminie 14 dni przed wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu zobowiązany jest poinformować zainteresowane podmioty o terminie wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu (w tym zamknięcie przejazdu przez most z wyłączeniem kładki pieszo-rowerowej). Po przedłożeniu zarządcy drogi harmonogramu prac, Zarząd Dróg Powiatowych zorganizuje spotkanie informacyjne z mieszkańcami oraz zainteresowanymi podmiotami. Termin i miejsce spotkania zostanie podane na stronie internetowej zarówno Zarządu Dróg Powiatowych oraz Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy – dodaje dyrektor.

Jednocześnie Bolesław Grygorewicz poinformował, że zamknięcie przedmiotowego obiektu mostowego nie nastąpi w miesiącu maju.

Ile potrwają prace?

Zamawiający wymaga, by przedmiot zamówienia został zrealizowany w terminie 11 miesięcy liczonych od dnia podpisania umowy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments