Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Remont pomnika pod Koronowem. Gmina prowadzi kolejny przetarg

Dodano: 20.11.2023 | 08:44

Na zdjęciu: Pierwsze postępowanie zakończyło się fiaskiem, bo nie zgłosiła się żadna firma

Fot. exbee

Gmina Koronowo prowadzi kolejny przetarg dotyczący remontu Pomnika Chwały Oręża Polskiego. Pierwsze postępowanie zakończyło się fiaskiem, bo nie zgłosiła się żadna firma.

Mowa o pomniku znajdującym się przy drodze krajowej numer 25. Upamiętnia on zwycięską bitwę oddziałów polskich z Krzyżakami pod Koronowem z 1410 roku. W planach jest wymiana górnej płyty postumentu, naprawa rys i wymiana tynków na postumencie, naprawa i częściowa wymiana spoin poszycia z blachy nierdzewnej, wypolerowanie blachy, odtworzenie napisów na mieczach, oczyszczenie płaskorzeźby i tablic pamiątkowych wraz z wymianą elementów mocujących na materiał odporny na korozję. Oprócz tego planuje się wymianę utwardzenia wokół pomnika oraz wymianę i zabezpieczenie antykorozyjne masztów. Nowością ma być oświetlenie obiektu. Mają zostać zamontowane lampy gruntowe z naświetlaczami iluminacyjnymi.

Pierwszy przetarg na wykonanie prac został unieważniony. Powód? Nie zgłosiła się żadna firma. Gmina szacuje, że remont pomnika może pochłonąć 682 tys. zł.

Jakiś czas temu ogłoszono drugi przetarg. Oferty można składać do 24 listopada. W dokumentacji czytamy, że wykonawca będzie miał cztery miesiące na wykonanie zadania licząc od dnia podpisania umowy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Berlin
Berlin
8 dni temu

Ale tam nie było żadnej bitwy to pomnik postawiony za czasów PZPR powinien być rozebrany i postawiony tam gdzie ta potyczka się odbyła naprawdę w tedy ma to jakiś sens a tak ponad pół miliona w miejsce które nie jest tym miejscem ?.