Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 16 • L 14
15C
Pt
11C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRemont Smukalskiej. Wprowadzono pierwsze zmiany w organizacji ruchu
02.07.2021 | 22:25

Remont Smukalskiej. Wprowadzono pierwsze zmiany w organizacji ruchu

Na zdjęciu: Trwają prace związane z remontem ul. Smukalskiej. Drogowcy już poinformowali o zmianach w organizacji ruchu.

Fot. ZDMiKP

Trwają prace związane z remontem ul. Smukalskiej. – Prawie trzykilometrowy odcinek łączący Piaski i Smukałę zostanie dostosowane do przejazdu autobusów oraz ruchu rowerowego – informują drogowcy.

Prace związane z remontem ul. Smukalskiej prowadzi firma Strabag. W ramach inwestycji – jak przypominają drogowcy – przebudowana zostanie Smukalska na trzykilometrowym odcinku od ul. Błądzimskiej na Piaskach do ul. Rajskiej w Smukale. – W ramach inwestycji zmodernizowana zostanie też pętla autobusowa przy ul. Rajskiej. Pojawi się nowa nawierzchnia, chodniki, drogi rowerowe, oświetlenie a cała trasa będzie dostosowana do ruchu autobusowego – wylicza ZDMiKP.

Do tej pory – jak relacjonują drogowcy – usunięto większość krzewów i drzew, a teren wykarczowano. Jednocześnie trwają prace związane z budową kanalizacji deszczowej. Prace remontowe oznaczają także zmiany w organizacji ruchu, które zostaną wprowadzone.

Z informacji przekazanych przez drogowców wynika, że od dzisiaj na ul. Smukalskiej (od Błądzimskiej do Drzycimskiej), na odcinku ok. 400 metrów wprowadzono ruch wahadłowy, który sterowany będzie za pomocą całodobowej sygnalizacji świetlnej, a zamknięty zostanie wlot ul. Smętowskiej. – Miejsce prowadzenia robót zostanie dokładnie wygrodzone a kierowcy będą oznakowaniem pionowym i poziomym. naprowadzani na odpowiedni tor jazdy – mówią drogowcy. Na przedmiotowym odcinku prowadzona będzie rozbiórka dotychczasowej nawierzchni, wykonana zostanie cała infrastruktura podziemna. Po zakończeniu tych prac na jezdni ułożona zostanie nowa nawierzchnia, a te roboty mają być prowadzone przez blisko dwa miesiące.

Prace związane z remontem ul. Smukalskiej mają potrwać blisko dwa lata, a całkowity koszt inwestycji to niemal 25,5 mln złotych. Inwestycja jednocześnie jest realizowana przez drogowców w porozumieniu z miejskimi wodociągami.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści