Bydgoszcz
12C
Słonecznie
58% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 13 • L 11
8C
Wt
7C
Sr
6C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRemont ulicy Zamczysko przesunięty. Znamy nową datę początku i zakończenia prac
Zamczysko Bydgoszcz
06.07.2018 | 10:04

Remont ulicy Zamczysko przesunięty. Znamy nową datę początku i zakończenia prac

Remont zacznie się z opóźnieniem.

Na zdjęciu: Ulica Zamczysko będzie remontowana na odcinku do alei Armii Krajowej.

Fot. BB

Nie 9, a 11 lipca zacznie się oczekiwany remont kolejnego fragmentu ulicy Zamczysko. Ulica będzie zamknięta dla ruchu.

Zgodnie z harmonogramem Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, w tym roku zaplanowano wykonanie przebudowę odcinka od skrzyżowania z Armii Krajowej do Dobiesława Puchały. Ulica zyska nową nawierzchnie, a także sześć progów wyspowych. W ramach prac wycięte zostaną też 42 drzewa, kolidujące z pasem drogowym.


CZYTAJ WIĘCEJ: Droga z Fordonu będzie zamknięta. Z powodu remontu


Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami ZDMiKP z wykonawcą robót – firmą Kobylarnia – ulica Zamczysko miała zostać zamknięta dla ruchu w poniedziałek, 9 lipca. Dziś drogowcy poinformowali jednak, że z „przyczyn od nas niezależnych” wykonawca zdecydował się wejść na plac budowy w środę, 11 lipca. Ulica będzie niedostępna dla ruchu kołowego do 31 sierpnia.

Mając na uwadze remont Zamczysko, władze gminy Osielsko zdecydowały się przyspieszyć oddanie do ruchu ulicy Leśnej, zapewniającej dojazd z Fordonu nie tylko do samej gminy, ale też do drogi krajowej nr 5. Firma Trakcja PRKiI przywróciła wczoraj (5 lipca) przejezdność Leśnej, lecz nadal odbywają się na niej prace budowlane – w związku z nimi ruch odbywa się wahadłowo.


PRZECZYTAJ: Przed remontem Zamczyska otworzą ulicę w Osielsku


Warto też przypomnieć, że niebawem rozpocznie się także utwardzanie ulicy Sybiraków na osiedlu Eskulapa. Zostanie ono wykonane w ramach pilotażowego programu z wykorzystaniem płyt ażurowych: Ulica Sybiraków będzie utwardzona. Znamy wykonawcę prac


Powiązane treści