Bydgoszcz
4C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 5 • L 3
8C
Pon
7C
Wt
8C
Sr
3C
Czw
10C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeUlica Sybiraków na osiedlu Eskulapa będzie utwardzona. Znamy wykonawcę prac
Sybiraków Bydgoszcz
05.07.2018 | 11:07

Ulica Sybiraków na osiedlu Eskulapa będzie utwardzona. Znamy wykonawcę prac

Niebawem ulica na osiedlu Eskulapa zostanie utwardzona w ramach pilotażowego programu ZDMiKP.

Na zdjęciu: Ulica Sybiraków prowadzi do części kompleksu mieszkaniowego Nordic Development.

Fot. BB

W wakacje rozpoczną się prace na ulicy Sybiraków. Mieszkańcy osiedla Eskulapa doczekają się utwardzenia kolejnej drogi – walczyli o to od wielu miesięcy.

Latem 2017 roku zakończyły się prace nad budową ulic: Matki Teresy z Kalkuty, Trybowskiego i Jasinieckiej. Mieszkańcy osiedla Eskulapa byli jednak częściowo zadowoleni z wykonanej inwestycji, ponieważ nie objęła ona ulicy Sybiraków. Ta droga łączy bowiem ulicę Jasiniecką z północną częścią osiedla mieszkaniowego, wybudowanego przez Nordic Development. Sybiraków nie zyskała jednak odpowiedniej liczby punktów w klasyfikacji programu utwardzania dróg gruntowych – otrzymała ich zaledwie sześć. Oznaczało to, że drogowcy nie zamierzali w najbliższych latach zająć się przebudową tej ulicy.


PRZECZYTAJ: Slalom-gigant na ulicy Sybiraków. Mieszkańcy: Tu nie da się chodzić, ani jeździć!


Mieszkańcy osiedla Eskulapa regularnie interweniowali u władz w sprawie przyspieszenia prac na ulicy. Ratusz początkowo nie zamierzał przyspieszyć terminu utwardzenia Sybiraków, lecz w kwietniu przedstawiciele ZDMiKP oraz wiceprezydent Mirosław Kozłowicz zaprezentowali szczegóły pilotażowego programu utwardzenia dróg gruntowych płytami ażurowymi. Ma on pozwolić na szybsze i tańsze przebudowywanie gruntówek.


CZYTAJ WIĘCEJ: Nowy pomysł na drogi gruntowe. Ratusz i drogowcy zaprezentowali pilotażowy program


W tegorocznym budżecie miasta na utwardzanie ulic nową metodą przeznaczono trzy miliony złotych, za które wykonane zostaną prace w dziesięciu miejscach. Pierwsze roboty już trwają – konsorcjum firm Betpol i Affabre realizuje obecnie utwardzenie Przyłubskiej, Łuckiej, Pelikanowej i Okopowej. 29 czerwca ZDMiKP rozstrzygnął za to przetarg na wykonanie ulicy Sybiraków, a także ulicy Liściastej i Ornej na Miedzyniu. Najlepszą ofertę złożyła firma Bogmar z Ostromecka. Umowa z firmą ma zostać podpisana jutro (6 lipca) – w najbliższych dniach powinny rozpocząć się już właściwe prace budowlane.

Płyty ażurowe są układane na podbudowie, wykonanej z kruszywa i podsypki. Stabilizacje po obu stronach jezdni zapewnią ułożone krawężniki. Poza wymienionymi powyżej ulicami, ZDMiKP zamierza w tym roku ogłosić przetarg na pokrycie ażurami Karasiowej, Borowiackiej i Wareńczyka.


Powiązane treści