Bydgoszcz
9C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 9 • L 7
14C
Wt
10C
Sr
15C
Czw
12C
Pt
14C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeRenata Nowak, była Miss Polski, mistrzynią Europy NPC Bikini Fitness [ZDJĘCIA]
15.11.2020 | 17:20

Renata Nowak, była Miss Polski, mistrzynią Europy NPC Bikini Fitness [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Sylwester Szymczuk oraz Domotus

Poprosiłem bydgoszczankę Renatę Nowak, byłą Miss Polski, aby opowiedziała czytelnikom MetropoliaBydgoska.pl, co się u niej teraz się dzieje.

– Jako dwudziestolatka zdobyłam tytuł Miss Polski. Wówczas priorytetem była smukła i wiotka figura modelki. Bardzo dobrze wspominam ten etap w życiu: pokazy mody, chodzenie po wybiegach, współpraca z ludźmi  z całego świata wiele mnie nauczyły. Jednak wówczas nie wiedziałam, jak bardzo ta wiedza zaprocentuje na przyszłość – wspomina Renata Nowak.

– Lata spędzone w modelingu nauczyły mnie, jak dbać o własne ciało, by było piękne, ale jednocześnie bardzo szczupłe. Godziny spędzane na treningach raczej ukierunkowane były na utratę wagi. Zmieniło się to dopiero z wiekiem, kiedy z dziewczyny stałam się kobietą. Oczywistym stało się że, kształtne zarysy musiały wyprzeć chude ciało. Od tego momentu modeling zamieniłam na salę fitness, siłownie i to był początek mojej sportowej drogi.

Swoje starty na zawodach sylwetkowych rozpoczęłam po trzech latach ciężkiej pracy nad własnym ciałem. Wybrałam najbardziej delikatną i kobiecą, ale zarazem najpopularniejszą damską kategorię, czyli Bikini Fitness. Najbardziej prestiżowe zawody w tej dyscyplinie gromadzą setki zawodniczek, które dzielone są na kategorie wzrostowe – opowiada bydgoszczanka. Do najbardziej prestiżowych tytułów, które zdobyła, należą m.in. brąz na mistrzostwach Ameryki Południowej w Paragwaju, srebrny medal na prestiżowych zawodach Arnolda Schwarzeneggera IFBB Elite Pro Arnold Classic w RPA, finał w Olympia Amateur, zdobycie Karty Zawodowca IFBB Elite Pro na Pucharze Dr Rafalella Santoja w Grecji  i ostatni, najważniejszy tytuł mistrzyni Europy NPC Bikini Fittness. Starty na tych zawodach były możliwe dzięki jej przynależności do  dwóch najbardziej prestiżowych i znanych federacji na świecie: IFBB (IFBB Elite Pro) oraz  NPC.

– Mistrzostwa Europy NPC w  Kulturystyce i Fitness w tym roku miały miejsce w hiszpańskim Alicante (8-10 października 2020) i pomimo wielu obostrzeń sanitarnych w dobie COVID-19 prawie wszystkie kraje europejskie miały mocną reprezentację w każdej z kategorii. Jednym z największych zaskoczeń był obowiązek noszenia maseczek na scenie zarówno podczas indywidualnych prezentacji, jak i porównań poszczególnych zawodniczek. Z jednej strony było mi przykro że zdobywając swój najważniejszy tytuł w karierze nie mogłam pokazać swojej szczerej radości, jednak z drugiej strony rozpierała mnie duma, że wygrał sport! Mistrzostwo Europy wygrała ciężka praca, a nie uroda. To nie konkurs piękności tylko zawody prawdziwych sportowców i z tego jestem najbardziej dumna – opowiada Renata Nowak.

– Wiele osób pyta mnie, jak trenuję, kto jest moim trenerem, skąd motywacja, skąd pomysł na starty. Ja odpowiadam, że wszystko rodzi się z pasji i miłości. Moim trenerem jest moja druga połowa i była nią zanim został trenerem. Później trzeba dodać do tego ogrom pracy, morze poświęcenia i szczyptę pokory. Spotykając się z wieloma kobietami wiem, jak ważny jest dla nas wygląd zewnętrzny, ale tylko wtedy gdy idzie w parze z pięknem wewnętrznym… Lata treningu pokazały mi, że stan ten możemy osiągnąć tylko w jeden sposób – wysiłek fizyczny, ruch i sport – mówi Nowak. – Mając 35 lat w pełni świadomie mogę powiedzieć TAK! Możesz być piękna w każdym wieku! Nie nie musisz podobać się wszystkim, masz podobać się sobie i być ze sobą szczęśliwy! Pamiętam, że trzymając złoty medal w ręku, stojąc na scenie z zawodniczkami nawet o dziesięć lat młodszymi, powiedziałam sobie z uśmiechem: Zrobiłam TO moje trzydziestki dla nas!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści