W Młynach Rothera powstanie restauracja. Trwają poszukiwania najemców
Dodano: 03.01.2022 | 13:13Na zdjęciu: Na zdjęciu wskazano lokalizację restauracji w kompleksie Młynów Rothera. Jej położenie jest wyjątkowe – z okien roztacza się piękny widok na Kanał Zbożowy, Brdę, Wyspę Młyńską i Operę Nova – mówi Anna Triebwasser, specjalistka ds. komunikacji Parku Kultury.
Fot. M. Zaborowski, mat. prasowe Młynów Rothera
Młyny Rothera poszukują najemcy pierwszej z dwóch planowanych restauracji, które zostały zaplanowane w zrewitalizowanym budynku na Wyspie Młyńskiej. Chętni mogą złożyć oferty w konkursie, który trwa do 31 stycznia 2022 roku.
– 2022 rok będzie w Młynach rokiem otwarć – nie ukrywają pracownicy placówki. Przypomnijmy – kompleks Młynów Rothera został oddany do użytku w kwietniu 2021 roku w stanie deweloperskim. Obiekt składa się z kilku budynków: trzech największych, czyli centralnie położony Młyn i odchodzące od niego Spichrz Mączny i Spichrz Zbożowy, a także dawna kotłownia i łazienki oraz taras z fontanną. Obecnie trwa etap aranżacji i wyposażania wnętrz, które otwierane będą sukcesywnie. W formule tymczasowej odbywają się już w obiekcie pierwsze wydarzenia – wystawy, koncerty, warsztaty; działa także punkt informacyjny, a w weekendy – minikawiarnia prowadzona przez bydgoski lokal Parzymy Tutaj.
W Spichrzu Zbożowym (czyli skrzydle od strony Przystani Bydgoszcz) znajdzie się m.in. wystawa o roboczej nazwie Węzły, coworking, sale spotkań i przestrzeń wielofunkcyjna do organizacji wydarzeń czy wystaw czasowych. Trwają też prace nad aranżacją biur.
Restauracja w Młynach Rothera – gdzie powstanie?
Spichrz Zbożowy zostanie udostępniony w drugiej połowie roku. Wyczekiwanym momentem będzie również otwarcie pierwszej restauracji, która znajdzie się na dwóch poziomach. Pieczę nad lokalem instytucja chce przekazać w dobre ręce przynajmniej na kolejne osiem lat.
– Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego mamy w planach otwarcie lodziarni w budynku dawnych łazienek. Mamy nadzieję, że potencjał pierwszej z dwóch restauracji również zostanie dostrzeżony przez doświadczonych oferentów. Jej położenie jest wyjątkowe – z okien roztacza się piękny widok na Kanał Zbożowy, Brdę, Wyspę Młyńską i Operę Nova. W zabytkowym budynku Spichrza zachowały się 170-letnie drewniane konstrukcje, co razem daje niezwykle urokliwy klimat – mówi Anna Triebwasser, specjalistka ds. komunikacji Parku Kultury.
Zainteresowani prowadzeniem lokalu mają czas na złożenie ofert do 31 stycznia. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej mlynyrothera.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Parku Kultury w Bydgoszczy. Przy ocenie ofert komisja konkursowa będzie brać pod uwagę m.in. odniesienie się do lokalnych produktów czy tradycji kulinarnych regionu. Instytucji zależy także, aby menu uwzględniało potrzeby m. in. wegetarian i wegan, a ceny przewidywały zniżki dla seniorów czy rodzin 3+.
- Posłowie Bogucki i Schreiber przekonują: Sytuacja finansowa samorządów nie uległa zmianie - 11 grudnia 2024
- Konfederacja z rózgą dla rządu Tuska. „Tłuste koty PiS-u zostały zamienione na tłuste koty KO i PSL” - 11 grudnia 2024
- Sztuka wychodzi z Politechniki. Uczelnia nawiązała współpracę z III LO - 11 grudnia 2024