[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W Młynach Rothera powstanie restauracja. Trwają poszukiwania najemców

Dodano: 03.01.2022 | 13:13

Na zdjęciu: Na zdjęciu wskazano lokalizację restauracji w kompleksie Młynów Rothera. Jej położenie jest wyjątkowe – z okien roztacza się piękny widok na Kanał Zbożowy, Brdę, Wyspę Młyńską i Operę Nova – mówi Anna Triebwasser, specjalistka ds. komunikacji Parku Kultury.

Fot. M. Zaborowski, mat. prasowe Młynów Rothera

Młyny Rothera poszukują najemcy pierwszej z dwóch planowanych restauracji, które zostały zaplanowane w zrewitalizowanym budynku na Wyspie Młyńskiej. Chętni mogą złożyć oferty w konkursie, który trwa do 31 stycznia 2022 roku.

2022 rok będzie w Młynach rokiem otwarć – nie ukrywają pracownicy placówki. Przypomnijmy – kompleks Młynów Rothera został oddany do użytku w kwietniu 2021 roku w stanie deweloperskim. Obiekt składa się z kilku budynków: trzech największych, czyli centralnie położony Młyn i odchodzące od niego Spichrz Mączny i Spichrz Zbożowy, a także dawna kotłownia i łazienki oraz taras z fontanną. Obecnie trwa etap aranżacji i wyposażania wnętrz, które otwierane będą sukcesywnie. W formule tymczasowej odbywają się już w obiekcie pierwsze wydarzenia – wystawy, koncerty, warsztaty; działa także punkt informacyjny, a w weekendy – minikawiarnia prowadzona przez bydgoski lokal Parzymy Tutaj.

W Spichrzu Zbożowym (czyli skrzydle od strony Przystani Bydgoszcz) znajdzie się m.in. wystawa o roboczej nazwie Węzły, coworking, sale spotkań i przestrzeń wielofunkcyjna do organizacji wydarzeń czy wystaw czasowych. Trwają też prace nad aranżacją biur.

Restauracja w Młynach Rothera – gdzie powstanie?

Spichrz Zbożowy zostanie udostępniony w drugiej połowie roku. Wyczekiwanym momentem będzie również otwarcie pierwszej restauracji, która znajdzie się na dwóch poziomach. Pieczę nad lokalem instytucja chce przekazać w dobre ręce przynajmniej na kolejne osiem lat.

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego mamy w planach otwarcie lodziarni w budynku dawnych łazienek. Mamy nadzieję, że potencjał pierwszej z dwóch restauracji również zostanie dostrzeżony przez doświadczonych oferentów. Jej położenie jest wyjątkowe – z okien roztacza się piękny widok na Kanał Zbożowy, Brdę, Wyspę Młyńską i Operę Nova. W zabytkowym budynku Spichrza zachowały się 170-letnie drewniane konstrukcje, co razem daje niezwykle urokliwy klimat – mówi Anna Triebwasser, specjalistka ds. komunikacji Parku Kultury.

Zainteresowani prowadzeniem lokalu mają czas na złożenie ofert do 31 stycznia. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej mlynyrothera.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Parku Kultury w Bydgoszczy. Przy ocenie ofert komisja konkursowa będzie brać pod uwagę m.in. odniesienie się do lokalnych produktów czy tradycji kulinarnych regionu. Instytucji zależy także, aby menu uwzględniało potrzeby m. in. wegetarian i wegan, a ceny przewidywały zniżki dla seniorów czy rodzin 3+.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gumiś
gumiś
10 miesięcy temu

Najemcą i tak będzie znajomy królika. Nikt inny się do tego nie nada.
Wydać setki milionów złotych na twór dla którego na siłę trzeba później szukać przeznaczenia. Brawo Bruski! Nik inny lepiej od Ciebie nie będzie potrafił roztrwaniać publicznych pieniędzy.

Wodkateam
Wodkateam
10 miesięcy temu

Miś 1980 r.
Mistyka światowych finansów- „INWESTYCJE” nie mogą być – dochodowe – tj. przynieść realną, długofalową korzyść dla regionu, miasta, ludzi.