[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Wiadomo, kto poprowadzi restaurację i kawiarnię w Młynach Rothera

Dodano: 10.06.2022 | 10:23

Na zdjęciu: Młyny Rothera poinformowały o nowym najemcy.

Fot. Błażej Bembnista/archiwum

Wiadomo już, kto będzie prowadził kawiarnię na tarasie i restaurację w Młynach Rothera. Najemcą obu miejsc została toruńska restauracja Monka.

Lokal w Bydgoszczy będzie nawiązywał do toruńskiej wersji, która mieści w pobliżu Krzywej Wieży. Restauracja i kawiarnia na Wyspie Młyńskiej mają jednak uwzględniać historię i charakter Młynów Rothera.

– W związku z tym, że znajdujemy się w dawnym spichlerzu, słowem kluczem stało się dla nas „zboże”. Nasz koncept wiąże się ze zbożami w różnych postaciach: kaszami i oczywiście mąkami. Stąd właśnie nazwa „Monka”. Restauracja w Spichrzu Mącznym i kawiarnia w miejscu dawnej kotłowni Młynów idealnie wpisuje się w ten koncept – mówi Paweł Tatara, właściciel Monki.

Kuchnia ma bazować na naturalnych i świeżych składnikach, takich jak chleb własnego wypieku, konfitury, przetwory, oleje, suszone owoce i domowe półprodukty takie jak keczup. Monka zamiera też oferować produkty lokalnych wytwórców serów, wędlin czy palarni kawy.

W menu toruńskiej restauracji znajdziemy między innymi dania główne takie jak kopytka, grillowany stek, karkówka, pierogi z dzikiem oraz podpłomyki, a także zupy i sałatki.

– Cieszymy się, że już wkrótce nasi goście będą mogli odwiedzić w Młynach Rothera także kawiarnię i restaurację. To kolejny krok w tworzeniu tętniącego miejsca spotkań i odpowiadania na potrzeby lokalnej społeczności – mówi Anna Czarnecka, kierowniczka Działu Komunikacji w Młynach Rothera. –  Dla nas niezwykle istotne jest, że właściciele restauracji Monka, tak jak my, podchodzą z szacunkiem do historii miejsca i chcą z nami współtworzyć przestrzeń do wspólnego spędzania czasu. Trzymamy kciuki za sprawne prace remontowe i już nie możemy doczekać się otwarcia – dodaje.

Restauracja w Młynach Rothera. Kiedy otwarcie?

Nowa kawiarnia ma zostać otwarta we wrześniu, natomiast restauracja będzie gotowa w przyszłym roku.

Przypomnijmy, że w maju w kompleksie Młynów Rothera otwarta została kawiarnia i lodziarnia Mały Domek prowadzona przez Marcina Szukaja, odpowiedzialnego za takie projekty Kuchnia by Marcin Szukaj i Bulwar Bistro.

Wiadomo, kto poprowadzi restaurację i kawiarnię w Młynach Rothera
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments