Bydgoszcz
7C
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 8 • L 7
10C
Sob
9C
Nd
13C
Pon
13C
Wt
9C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesRestauracje Subway ze zmianami. Trzy lokale w mieście szukają nowego nabywcy
restauracja Subway_ Przesmyk Bydgoszcz_ SF (1)
25.10.2018 | 15:23

Restauracje Subway ze zmianami. Trzy lokale w mieście szukają nowego nabywcy

W grodzie nad Brdą zlokalizowane są cztery restauracje tej sieci.

Na zdjęciu: W Bydgoszczy znajdują się cztery restauracje Subway. Jedna z nich, która zmieni inwestora, zlokalizowana jest przy ulicy Pod Blankami.

Fot. Szymon Fiałkowski

Trzy restauracje znanej sieci Subway zmieniają właściciela. Jak dowiedziała się MetropoliaBydgoska.pl, mowa jest o lokalach w ścisłym centrum. Czy to oznacza, że popularne restauracje ograniczają swoją dostępność w Bydgoszczy?

W całym kraju sieć Subway ma 131 restauracji. W Bydgoszczy jest ich cztery i są one zlokalizowane w centrum handlowym Zielone Arkady i Galeria Pomorska, a także przy ul. Pod Blankami czy Gdańskiej. I to właśnie w tych trzech ostatnich miejscach te restauracje mają mieć nowego właściciela. Dotychczasowy działał na rynku bydgoskim przez niemal dekadę.

Od kilku tygodni w internecie krąży ogłoszenie o sprzedaży tych pomieszczeń. – Potencjalny nabywca będzie miał monopol na miasto Bydgoszcz – czytamy w ofercie. Jak precyzuje nam Szymon Mudry z Subway Polska, każda restauracja tego typu jest prowadzona na podstawie franczyzy. – Sieć oferuje know-how, szkolenia, wsparcie w poszukiwaniu lokalizacji oraz negocjacje warunków jak i pomoc przy projektowaniu i budowie restauracji. Po otwarciu restauracji franczyzobiorca może liczyć na wsparcie operacyjne, marketingowe oraz comiesięczne spotkania konsultingowe w restauracji franczyzobiorcy – mówi.

Z ogłoszenia wynika, że restauracja przy ul. Pod Blankami została wystawiona na sprzedaż za 140 tysięcy złotych, zaś ta na Gdańskiej – 230 tys. Kwota 340 tys. zł to cena, która jest wywoławczą, za lokal w Galerii Pomorskiej. Jednocześnie to najmłodsza restauracja tej sieci w Bydgoszczy, bowiem przy Fordońskiej została otwarta niespełna dwa lata temu. Dla porównania, Subway przy ul. Gdańskiej funkcjonuje od pięciu, a Pod Blankami – od siedmiu lat.

Udało nam się skontaktować z właścicielem tych restauracji, który opublikował ogłoszenie. – Te obiekty zostaną odsprzedane osobom, które dalej będą ten interes prowadziły – deklaruje. Podkreśla, że nie ma mowy o zmianie charakteru tych pomieszczeń. – Wystarczy je przejąć i prowadzić – mówi. Chętni do zakupu mogą skontaktować się z właścicielem pod adresem: subway@onet.pl.


Powiązane treści