Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 8 • L 6
9C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycjeRewitalizacja sępoleńskiego Śródmieścia. Będzie więcej zieleni niż planowano
18.03.2021 | 06:27

Rewitalizacja sępoleńskiego Śródmieścia. Będzie więcej zieleni niż planowano

Na zdjęciu: Tak po rewitalizacji ma wyglądać rynek w Sępólnie Krajeńskim.

Fot. UM Sępólno Krajeńskie / wizualizacja

Trwają prace związane z rewitalizacją sępoleńskiego Śródmieścia. Tymczasem miejscy urzędnicy przekazali, że w planie zmian znajdzie się znacznie więcej zieleni. – Nowy projekt zakłada dużo więcej nasadzeń niż pierwotnie planowano – mówią.

Pierwsze prace związane z rewitalizacją sępoleńskiego Śródmieścia rozpoczęły się pod koniec listopada 2020 roku. Na początku przeprowadzono je w pobliżu kościoła pw. św. Bartłomieja, gdzie wymieniana została nie tylko nawierzchnia, ale również budowane będą nowe parkingi i infrastruktura podziemna.

Tymczasem władze Sępólna Krajeńskiego poinformowały, że wraz z ekspertami przychylili się do postulatu mieszkańców, którzy krytycznie patrzyli na planowane zmiany dotyczące urządzenia zieleni miejskiej. – Pierwotny projekt inwestycji zakładał, że drzew i zieleńców będzie dużo więcej – mówią sępoleńscy urzędnicy, ale dodają, że ilość nasadzeń do poziomu podobnego jak przed rewitalizacją, ograniczyła opinia konserwatora zabytków. – Zwróciliśmy się ponownie do konserwatora zabytków, a ten tym razem zgodził się na pierwotną wersję projektu urządzenia zieleni – słyszymy w sępoleńskim magistracie. Mieszkańcy protestowali przeciwko mniejszej liczbie zieleni w projekcie.


CZYTAJ WIĘCEJ O REWITALIZACJI SĘPOLEŃSKIEGO ŚRÓDMIEŚCIA


Urzędnicy przypominają, że prace budowlane związane z rewitalizacją rynku wymagały wycięcia starych drzew oraz usunięcia istniejących zieleńców. Co zmieni się w kwestii zieleni na sępoleńskim rynku? – Przy placu Wolności powstaną dwa rzędy drzew – mówi burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski i dodaje: – W miejsce wyciętych 18 drzew, posadzonych zostanie 28 nowych. 

W obrębie samego placu zostaną posadzone kilkuletnie drzewa z odpowiednio wykształconymi koronami. – Powstaną też trawniki i rabaty kwiatowe, na placu zostanie także zainstalowane nowe oświetlenie uliczne oraz ławki – informuje sępoleński magistrat, który precyzuje, że całość tych prac powinna być gotowa do wakacji.

Inwestycja związana z rewitalizacją sępoleńskiego rynku kosztować będzie blisko 9 milionów złotych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści