Bydgoszcz
4C
Słonecznie
70% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 5 • L 2
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycjeRewitalizacja sępoleńskiego Śródmieścia ruszyła. Prace potrwają ponad rok [ZDJĘCIA]
remont_rewitalizacja_Śródmieście_UM Sępólno Krajeńskie
29.11.2020 | 09:29

Rewitalizacja sępoleńskiego Śródmieścia ruszyła. Prace potrwają ponad rok [ZDJĘCIA]

Całkowity koszt inwestycji to niemal 9 milionów złotych.

Na zdjęciu: Pierwszy etap prac związany jest z renowacją obszaru przy kościele pw. św. Bartłomieja.

Fot. Urząd Gminy Sępólno Krajeńskie / mat. prasowy

Ruszyły pierwsze prace związane z rewitalizacją sępoleńskiego Śródmieścia. Pierwsze z nich prowadzone są przy kościele pw. św. Bartłomieja.

Jak słyszymy w sępoleńskim magistracie, jeżeli nie będzie kłopotów z pogodą, to renowacja obszaru przy kościele w Sępólnie może zakończyć się już wiosną 2021 r. – Wykonano już wszystkie roboty rozbiórkowe, wykonane są też już wszystkie sieci kanalizacji deszczowej – mówi burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski. Na plac budowy niebawem mają wejść brukarze, którzy będą budowali nową granitową nawierzchnię. – Zostanie ona utwardzona płytami i kostkami granitowymi – informuje sępoleński urząd.

Prace przy kościele pw. św. Bartłomieja polegają nie tylko na wymianie nawierzchni. – To także budowa nowych parkingów i infrastruktury podziemnej – wyliczają sępoleńscy urzędnicy. To też pierwszy z trzech etapów prac związanych z rewitalizacją sępoleńskiego Śródmieścia. W pierwszym z nich, zakres robót obejmuje także parking wokół kostnicy i część uliczek starego miasta. Przy kościele powstaną także dodatkowe miejsca parkingowe.

Kolejny etap prac związany będzie z placem Wolności – jego przebudową oraz uliczek do niego przylegających. Z informacji sępoleńskiego urzędu wynika, że te prace potrwają do końca sierpnia przyszłego roku. – Na obszarach objętych rewitalizacją występują ograniczenia w ruchu samochodowym – informują urzędnicy, którzy precyzują, że z okresowymi utrudnieniami będą musieli się liczyć także piesi, jednakże dostęp do sklepów, punktów usługowych i kościoła nadal będzie możliwy.

Inwestycja związana z rewitalizacją sępoleńskiego Śródmieścia kosztować będzie niemal 9 milionów złotych, gminie udało się pozyskać zewnętrzne dofinansowanie na ten cel w wysokości ponad 3,6 mln zł.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści