Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
79% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 0 • L -1
1C
Nd
-1C
Pon
-4C
Wt
-5C
Sr
-5C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoInwestycjeRewitalizacja znanej plaży rusza! Prace startują z początkiem przyszłego miesiąca
plaża Wąsosz
21.08.2018 | 12:55

Rewitalizacja znanej plaży rusza! Prace startują z początkiem przyszłego miesiąca

Przetarg rozstrzygnął szubiński magistrat.

Na zdjęciu: Prace remontowe na kąpielisku w Wąsoszu rozpoczną się z początkiem września.

Fot. Andrzej Schmidt / archiwum

Szubiński magistrat rozstrzygnął przetarg na wykonanie prac remontowych na plaży w Wąsoszu.

To było trzecie podejście do wyłonienia wykonawcy prac remontowych na terenie ośrodka wypoczynkowego, który w sezonie wakacyjnym jest tłumnie oblegany przez plażowiczów nie tylko z naszego regionu, ale też z innych województw.

Przypomnijmy, że podczas pierwszego postępowania przetargowego, jaki szubiński magistrat ogłosił w kwietniu, nie zgłosiła się żadna chętna firma, natomiast w drugim dwie oferty złożone przez firmy z Chojnic i Łobżenicy przewyższyły kwotę, jaką szubiński ratusz zamierzał wydać na prace.

Jak dowiedziała się MetropoliaBydgoska.pl, w trzecim przetargu swoje oferty na wykonanie robót ponownie złożyły dwie firmy. I ponownie były to konsorcja z Chojnic i Łobżenicy. Najkorzystniejszą złożyła firma „ZULIT” z Łobżenicy, która za wykonanie robót chce 1,2 mln zł. Konkurencyjna firma z Chojnic chciała zapłaty w wysokości 1,628 mln zł.

W ramach robót zaplanowano budowę pomostu rekreacyjnego i cumowniczego, pływającej platformy wraz ze zjeżdżalnią, oświetlenia i tak zwanej małej architektury (przebieralnie plażowe, wieża ratownicza, ławki systemowe na pomostach). Ponadto istniejący pomost zostanie całkowicie rozebrany. Prace rozpoczną się 5 września i mają potrwać do połowy grudnia br.

Wartość zadania wynosi 1 200 000,00 zł brutto, z czego dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014 – 2020 wynosi 159 689,41 zł.


Powiązane treści