Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rowerowa Stolica Polski 2024. Rozpoczęły się przygotowania!

Dodano: 24.03.2024 | 16:42

Na zdjęciu: Rowerowa Stolica Polski 2024

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Rowerowa Stolica Polski 2024 – do tegorocznej edycji zgłosiła się rekordowa liczba miast i gmin! Bydgoszczanie już zaczęli ,,kręcić” kilometry, a najbliższe dwa miesiące to będzie dopiero rozgrzewka. Trening potrwa do 21 maja. Natomiast rywalizacja miast i gmin wystartuje 1 czerwca i potrwa miesiąc.

Rowerowa Stolica Polski 2024 to największa rywalizacja rowerowa w Polsce, a jej organizatorem jest miasto Bydgoszcz. Celem rywalizacji ma być zachęcenie mieszkańców gmin i miast w całej Polsce do większej aktywności fizycznej. Pokazanie również, że podczas takiej rywalizacji przede wszystkim liczy się świetna zabawa!

Trening przed kolejną edycją rywalizacji o Puchar Stolicy Polski rozpoczął się o północy z czwartku na piątek (20-21 marca) bieżącego roku. Czerwcową rywalizację będzie poprzedzał dwumiesięczny trening. Rowerzyści do 21 maja będą mieli okazję próbować swoich sił na arenie ogólnopolskiej rywalizując i zbierając kilometry dla swoich miast i gmin.

– Projekt co roku jest coraz większy. Przybywa kolejnych gmin i miast, które włączają się w szlachetną rywalizację. Rywalizację, owszem na kilometry, ale tak naprawdę, na wielkie rekreacyjne wydarzenia, w różnych miejscowościach. Cieszę się, że mamy partnerów, którzy nas wspierają i mam nadzieję, że podczas treningu i samej rywalizacji przeżywać będziemy pozytywne emocje – mówił Prezydent Miasta Bydgoszcz Rafał Bruski.

Do tej pory do treningu, który będzie trwał do 21 maja i czerwcowej rywalizacji zgłosiło się aż 90 miast i gmin m.in. Poznań, Katowice, Białystok, Toruń, Gdynia, Zielona Góra, Leszno, Koszalin i Inowrocław. Natomiast ambasadorami tegorocznej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski są m.in. bydgoszczanka Anetta Wasielewska i reprezentujący Zieloną Górę Krzysztof Fechner.

– Warto podkreślić, że rok temu o tej samej porze mieliśmy 62 samorządy, które przystąpiły do treningu, teraz jest ich już 90 i ta liczba cały czas rośnie. Przez tydzień do treningu zapisało się blisko 3 tys. rowerzystek i rowerzystów z całego kraju i ze świata. To pokazuje, że aplikacja nie ma barier geograficznych. Podczas samej czerwcowej rywalizacji użytkownicy kręcili kilometry dla swoich miast w ponad 80 krajach na całym świecie. To pokazuje jak daleko docieramy z naszym wydarzeniem – mówił Tomasz Dobrowolski, pełnomocnik Prezydenta Miasta Bydgoszczy ds. projektu marki Aktywne Miasta i koordynator Rowerowej Stolicy Polski.

– W tym roku czerwiec poświęcam tylko na Aktywne Miasta. Startuję 1 czerwca, cały miesiąc kręcę i nie schodzę z roweru. Chciałbym pobić rekord Polski, ustanowiony przez Roberta Woźniaka. Do pobicia jest 10 tys. km – opowiadał Krzysztof Fechner – ultrakolarz, ambasador Rowerowej Stolicy Polski.

– Jako bydgoszczanka chciałabym bardzo zaprosić wszystkich do dołączenia do naszej drużyny, do Metropolii Bydgoszcz, żeby kręcić kilometry dla nas, lokalnie. Aby uczestniczyć we wspólnych wyjazdach, które odbywają się przez cały czerwiec. To czas, gdy jesteśmy bardziej zintegrowani. Ta rywalizacja to nutka czegoś, co bardziej nas nakręca – zachęcała ambasadorka Rowerowej Stolicy Polski – Anetta Wasielewska.
CZYTAJ TAKŻE: 7. Bydgoski Hackathon za nami. Poznaj laureatów! 

Rowerowa Stolica Polski 2024 – dowiedz się jak dołączyć do treningu

Bydgoszczanie już zaczęli ,,kręcić” kilometry. Najbliższe dwa miesiące to będzie rozgrzewka. Wystarczy pobrać aplikację ,,Aktywne Miasto” i śmiało można dołączać do rywalizacji!

Aby dołączyć do treningu należy pobrać aplikację ,,Aktywne Miasta” ze sklepu Google Play lub AppStore (w zależności od modelu telefonu). Następnie dokonać rejestracji użytkownika, wybrać z menu ,,Rywalizacje”, a potem w zakładce ,,Ogólne” wybrać odpowiednio ,,Trening RSP dla Miast” albo ,,Trening dla Gmin”.

Aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej, należy wybrać miasto lub gminę, dla którego będziemy zdobywać kilometry. W kolejnym kroku wybiera się grupę z którą się identyfikujemy. Można również stworzyć swoją drużynę i razem z przyjaciółmi wziąć udział w rywalizacji!

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments