Bydgoszcz
-2C
Niebo głównie zachmurzone
79% wilgotność
Wiatr: 5km/h SE
H -2 • L -3
1C
Pt
3C
Sob
5C
Nd
3C
Pon
5C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRowery i motocykle na Starym Rynku, czyli… jednoślady na Majówce! [ZDJĘCIA]
European Cycling Challenge-SG (5) (Copy)
01.05.2017 | 10:52

Rowery i motocykle na Starym Rynku, czyli… jednoślady na Majówce! [ZDJĘCIA]

Majówka na dwóch kółkach...

Na zdjęciu: Kręćmy wspólnie kilometry!

Fot. Stanisław Gazda

W ciągu najbliższych godzin bydgoski Stary Rynek zdominowany zostanie przez jednoślady i ich właścicieli…

O godzinie 10.00  na Starym Rynku miał miejsce start do inauguracyjnego przejazdu European Cycling Challenge 2017. Rowerzyści, po raz pierwszy w ramach Stowarzyszenia Metropolii Bydgoszcz wyruszyli  do Ostromecka, gdzie zaplanowano wspólne grillowanie.

Rozpoczynamy sezon. Będziemy wspólnie nabijać kilometry. Pewnie ryzykuję mówiąc, że zajmiemy trzecie miejsce w tej rywalizacji europejskiej. Kręćmy mocno, a ja sam się też do tego mocno zmobilizuję – powiedział prezydent Rafał Bruski do cyklistów.

A już o godzinie 11.00 na Starym Rynku z rowerzystami miejscami zamienią się motocykliści. Nastąpi start załóg uczestniczących w VIII Rajdzie „Puchar Moto – Bydgoszcz” połączony z wystawą pojazdów zabytkowych i najnowszych modeli lokalnych dilerów samochodowych, możliwość sprawdzenia się w symulatorze zderzeń WORD i pojeździe „steward” Zespołu Szkół Samochodowych.

Przypominamy, że  o godzinie  12.00  w LPKiW Myślęcinek – XX Bydgoskie Otwarcie Sezonu Motocyklowego. Zbiórka motocykli na parkingu Tesco i przejazd kawalkady ulicami miasta.


Powiązane treści