Bydgoszcz
6C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 7 • L 6
6C
Pon
5C
Wt
3C
Sr
1C
Czw
2C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportRowerzyści pojadą z Galerią Pomorską. Już jutro!
VII_rajd_rowerowy_GP__0363_27-06-2015
24.06.2016 | 09:23

Rowerzyści pojadą z Galerią Pomorską. Już jutro!

Udział w rajdzie jest bezpłatny.,

Na zdjęciu: Ubiegłoroczny rajd rowerowy.

Fot. mat. prasowe

Już w sobotę odbędzie się VIII Rajd Rowerowy. Uczestnicy tradycyjnie wyruszą spod Galerii Pomorskiej, a następnie będą się bawić w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek.

Zbiórka uczestników ruszy o godzinie 9:00, zaś start zaplanowano na 12:00. Trasa będzie wytyczona ulicami miasta – rowerzyści wyjadą z Galerii Pomorskiej od strony ul. Fabrycznej, a meta zlokalizowana będzie na polanie przy stawach w Myślęcinku, do którego rajd dotrze ok. godz. 13:00. Na uczestników czekać będą  napoje i ciepły posiłek. . Przejazd drogami publicznymi będzie w całości zabezpieczony przez policję. Udział jest bezpłatny, a w piątek rano na liście startowej znajdowało się już ponad 1500 osób.

Uczestnicy mogą liczyć na wiele atrakcji. Każdy, zależnie od daty zapisania się, otrzyma koszulkę, czapeczkę lub odblaski rowerowe. Ci, którzy potwierdzili swój udział najszybciej, odbiorą także imienne numery startowe. W Myślęcinku zostaną rozegrane liczne konkurencje: „Rodzina rajdu” – najliczniejsza rodzina jadąca w rajdzie (w przypadku tej samej ilości dzieci zadecyduje wiek najmłodszego dziecka); „Jazda żółwiem” – konkurs na najwolniejszą jazdę rowerem, za którą będzie można wygrać rower; ”Wyścig maluchów” dla najmłodszych na dystansie 200 m. oraz „Przebrany rowerzysta” – wśród uczestników wybranych zostanie po pięć najlepiej przebranych kobiet i mężczyzn, którzy wezmą udział w konkursie sprawnościowym, a do wygrania będzie rower.

Celem rajdu jest też pokazanie, że rower może być doskonałym środkiem komunikacji i umożliwić zarówno codzienną jazdę po mieście, jak i dotarcie do atrakcji turystycznych. Organizatorzy – Galeria Pomorska i stowarzyszenie Rowerowa Brzoza – przypomną też, że istotne jest również bezpieczeństwo.


Powiązane treści