Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h SE
H 14 • L 12
17C
Wt
13C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleRowerzysta potrącony na Grunwaldzkiej. W samochodzie były narkotyki
policja bydgoszcz
18.06.2019 | 07:15

Rowerzysta potrącony na Grunwaldzkiej. W samochodzie były narkotyki

Na zdjęciu: Mężczyzna zaproponował policjantom łapówkę.

Fot. SF

W ubiegłym tygodniu na ul. Grunwaldzkiej doszło do potrącenia mężczyzny. Sprawca w samochodzie przewoził narkotyki, a policjantom zaproponował łapówkę.

W czwartek dzielnicowi z komisariatu na Błoniu zostali skierowani na ul. Grunwaldzką, gdzie kierujący vw passatem miał potrącić rowerzystę. Poszkodowany został zabrany przez pogotowie do szpitala W trakcie wyjaśniania okoliczności zdarzenia policjanci potwierdzili, że sprawca jest trzeźwy, ale stopień jego zdenerwowania wydawał się podejrzany. Gdy funkcjonariusze poprosili go o kluczyki, aby przeszukać pojazd, mężczyzna oświadczył, że ze zdenerwowania po wypadku zatrzasnął kluczyki w aucie.

Po kilku minutach na miejsce zdarzenia przyjechał krewny 19-latka. Ten podszedł do niego i szybko mu coś wręczył. Nie umknęło to uwadze policjantów, którzy zorientowali się, że to kluczyki. Gdy udało się w końcu otworzyć samochód, szybko wyjaśniła się przyczyna zdenerwowania mężczyzny – były to narkotyki, a dokładnie 40 g haszyszu, 52 g amfetaminy, 40 g marihuany, 20 g metamfetaminy, 35 gramów pokruszonych tabletek extazy, 15 szt. LSD oraz kilka gramów kokainy

19-latek, chcąc uniknąć odpowiedzialności, zaproponował policjantom łapówkę – po 15 tys. zł. Funkcjonariusze nie dali się przekonać, więc mężczyźnie doszedł kolejny zarzut. Będzie on odpowiadał za obietnicę udzielenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie czynności służbowych, posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz za wykroczenie, jakim jest spowodowanie kolizji drogowej. Po rozpatrzeniu wniosku prokuratury sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści