Bydgoszcz
-1C
Niebo głównie zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H -1 • L -2
-0C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
5C
Nd
3C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleRozbój na przystanku autobusowym. Nastolatek został okradziony
policja bydgoszcz
30.03.2018 | 12:25

Rozbój na przystanku autobusowym. Nastolatek został okradziony

Sprawca uderzył nastolatka i zabrał mu pieniądze.

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali już sprawcę.

Fot. archiwum

Kryminalni i policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z Inowrocławia wspólnie zorganizowali działania, by zatrzymać mężczyznę, który miał związek z rozbojem. Teraz 37- letni mieszkaniec miasta najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami.

Do rozboju doszło tydzień temu (24.03) w pobliżu jednego z przystanków przy ul. Dworcowej w Inowrocławiu. Tam do stojącego nastolatka, podszedł nieznany mu mężczyzna. Zażądał od niego pieniędzy i uderzył. Następnie zabrał mu pieniądze. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zebrali informacje na temat przebiegu przestępstwa i pracowali nad ustaleniem tożsamości napastnika. Po kilku dniach działań, gdy zebrano wystarczające dowody, kryminalni i policjanci służby patrolowej przystąpili do zatrzymania sprawcy. W środę wcześnie rano, wkroczyli do jego mieszkania na terenie Inowrocławia i tam go zatrzymali. Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju. Przyznał, że zrobił to, bo był wówczas pod wpływem alkoholu, a skradzione pieniądze niezwłocznie wydał.

W czwartek mundurowi doprowadzili 37-latka do oskarżyciela oraz sądu. Najbliższe 3 miesiące podejrzany spędzi w areszcie. Gdy tylko policja i prokuratura zakończą swoje czynności, a sprawa z aktem oskarżenia trafi do sądu, mężczyzna może spodziewać się kary pozbawienia wolności do 12 lat.


Powiązane treści