Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rozbudowa drogi Niemcz-Żołędowo. Przedłużą się sprawy związane z projektem?

Dodano: 28.11.2023 | 08:30

Na zdjęciu: Zadanie to zostało podzielone na pięć etapów

Fot. IN

Droga powiatowa na odcinku Niemcz-Żołędowo ma zostać rozbudowana. Obecnie trwają prace nad projektem. Niewykluczone, że termin wykonania dokumentacji projektowej zostanie wydłużony.

Przypomnijmy, że zadanie to zostało podzielone na pięć etapów. Etap 1: od skrzyżowania z ulicą Jeździecką do skrzyżowania z aleją Mickiewicza (750 m), etap 2: od Mickiewicza do Słowackiego – bez przebudowy ronda (650 m), etap 3: od Słowackiego do skrzyżowania z Kolonijną i Kopernika (900 m), etap 4: od Kolonijnej do skrzyżowania z Koronowską w Żołędowie (2,1 km), etap 5: budowa ronda na skrzyżowaniu Bydgoskiej i Koronowskiej (DW 244).

Wykonawcą projektu jest firma Wanit Krzysztof Wiecki, Adam Sawicki Projektowanie Dróg z siedzibą w Przodkowie (woj. pomorskie).

Według wstępnych założeń ma powstać rondo przy skrzyżowaniu ul. Bydgoskiej i Koronowskiej (wjazd w drogę wojewódzką nr 244). Oprócz tego na tej trasie planuje się powstanie przejść dla pieszych, wyniesionych skrzyżowań, w niektórych miejscach rond, wysepek, ścieżki pieszo-rowerowej, zatok autobusowych. Przejścia dla pieszych mają zostać doświetlone.

We wrześniu br. odbyło się spotkanie w tej sprawie z mieszkańcami. Wcześniej (w lipcu) Zarząd Dróg Powiatowych informował, że można składać uwagi do projektu. Jak przekazał nam Krzysztof Romiński – główny specjalista Zarządu Dróg Powiatowych w Bydgoszczy aktualnie cały czas trwają prace projektowe związane z opracowaniem przedmiotowej dokumentacji. – Wstępny termin jej opracowania wynikający z podpisanej umowy to 1 kwietnia 2024 roku – mówi Krzysztof Romiński. – W związku z m.in. licznymi uwagami mieszkańców (a także pozw. wodnopraw, dec. środ. itp.) zapewne będzie konieczne jego wydłużenie – dodaje.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jioo
Jioo
3 miesięcy temu

Boże jak teraz w miarę się jedzie to po przebudowie pod nadzorem powiatowych głupków od dróg będzie tragedia