Bydgoszcz
22C
Słonecznie
54% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 24 • L 21
20C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
18C
Czw
20C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeRozbudowa Grunwaldzkiej: Trwają pierwsze prace [ZDJĘCIA]
16.02.2018 | 10:36

Rozbudowa Grunwaldzkiej: Trwają pierwsze prace [ZDJĘCIA]

Wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej są wyburzane kolejne budynki.

Na zdjęciu: Wykonawca usunął humus z miejsca, w którym powstanie druga jezdnia Grunwaldzkiej.

Fot. Stanisław Gazda

Trwa jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w ostatnich latach. 6 grudnia firma Budimex wkroczyła na plac budowy i rozpoczęła rozbudowę ulicy Grunwaldzkiej. Na razie trwają prace przygotowawcze, ale już w marcu mają ruszyć poważne roboty ziemne.

Rozbudowa odcinka DK 80 od Węzła Zachodniego do granic miasta obejmie remont istniejącej i budowę drugiej jezdni. Na odcinku od ulicy Skośnej do ulicy Flisackiej powstanie buspas; przebudowane zostaną też istniejące skrzyżowania. W ramach inwestycji zaplanowano realizacje nowych chodników i pięciu kilometrów dróg dla rowerów – mają one być połączone z ścieżkami, które powstaną na odcinku od Ronda Grunwaldzkiego do Węzła Zachodniego.


CZYTAJ WIĘCEJ: Otwarto oferty w przetargu na budowę dróg rowerowych wzdłuż Grunwaldzkiej


Firma Budimex ma 23 miesiące na realizacje inwestycji. Jak informowali w listopadzie przedstawiciele wykonawcy, poważniejsze prace przy Grunwaldzkiej mają ruszyć w marcu – początkowo obejmą one odcinek leśny i przy granicy Bydgoszczy.

Aktualnie trwają roboty przygotowujące teren inwestycji pod budowę jezdni. Usunięto już humus z części leśnej (w której powstanie druga jezdnia), zlikwidowano część słupów oświetleniowych i rozpoczęto wyburzenia pierwszych budynków, które kolidują z inwestycją – m. in. obiektu przy rogu Grunwaldzkiej i Kolbego, w którym mieścił się sklep monopolowy.


Powiązane treści