Bydgoszcz
19C
Słonecznie
63% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 19 • L 18
13C
Sob
14C
Nd
16C
Pon
13C
Wt
11C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeZnamy chętnych na wykonanie dróg dla rowerów wzdłuż Grunwaldzkiej. Łochowska i Wiatrakowa muszą czekać
Grunwaldzka_SG (2)
31.01.2018 | 14:31

Znamy chętnych na wykonanie dróg dla rowerów wzdłuż Grunwaldzkiej. Łochowska i Wiatrakowa muszą czekać

Propozycje wykonawców przewyższyły zakładany budżet.

Na zdjęciu: Drogi dla rowerów powstaną po obu stronach Grunwaldzkiej.

Fot. Stanisław Gazda

Monitorujemy kwestie przetargów na realizację infrastruktury rowerowej. Wczoraj otwarto oferty w przetargu na budowę DDR wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej. Wciąż opóźniają się za to procedury przy wyborze wykonawców inwestycji przy Łochowskiej i Wiatrakowej.

Przypomnijmy: ZDMiKP na początku stycznia ogłosił przetarg na budowę zapowiadanych od lat ciągów rowerowych wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej. Według projektu, mają one powstać po obu stronach ulicy. Większość z nich będzie wydzielona, ale ich przebieg będzie również wkomponowany w istniejące jezdnie serwisowe. Inwestycja obejmuje też przebudowę ronda Grunwaldzkiego oraz ustawienie nowego oświetlenia i modyfikację sygnalizacji świetlnych.


CZYTAJ WIĘCEJ: Droga dla rowerów wzdłuż Grunwaldzkiej jeszcze w tym roku. Ogłoszono przetarg


Wczoraj drogowcy poinformowali o otwarciu ofert w przetargu. Do budowy dróg wzdłuż Grunwaldzkiej zgłosiły się trzy firmy – wszystkie propozycje przewyższają jednak zakładany budżet, który wynosi 6,47 miliona złotych. Najniższą ofertę złożyło PBDiM Kobylarnia – 8,78 miliona złotych. Przedsiębiorstwo Budimex wyceniło swoje usługi na 9,96 miliona złotych, a bydgoska firma Affabre – na 11,3 miliona złotych. Kobylarnia oferuje też najkrótszy czas wykonania prac – sześć miesięcy.

Decyzja dotycząca wyboru wykonawcy zapadnie w najbliższym czasie. Mniej optymistyczne informacje dotyczą drugiego przetargu, obejmującego realizację DDR wzdłuż ulicy Łochowskiej oraz wyznaczenie kontrapasa na ulicy Wiatrakowej wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Nowodworską, Lenartowicza i Traugutta. Dziś ZDMiKP poinformował o unieważnieniu postępowania, ponieważ po raz drugi żadna z firm nie zgłosiła swojej oferty na realizację zadania.

Nowe informacje na temat inwestycji dotyczących infrastruktury rowerowej w Bydgoszczy przekażemy w piątek.


Powiązane treści