Bydgoszcz
18C
Słonecznie
57% wilgotność
Wiatr: 7km/h SW
H 18 • L 17
14C
Czw
8C
Pt
7C
Sob
7C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRozbudowa Smukalskiej coraz bliżej. Wybrano wykonawcę inwestycji
SMUKALSKA BYDGOSZCZ
01.04.2021 | 10:23

Rozbudowa Smukalskiej coraz bliżej. Wybrano wykonawcę inwestycji

Na zdjęciu: Firma Strabag wyremontuje trzykilometrowy odcinek Smukalskiej od Błądzimskiej na Piaskach do Rajskiej w Smukale.

Fot. ZDMiKP

Strabag wygrał przetarg na przebudowę trzykilometrowego odcinka ulicy Smukalskiej. Polski oddział koncernu złożył najkorzystniejszą ofertę w aukcji elektronicznej, będącej drugim etapem postępowania. Koszt prac na terenie Piasków i Smukały to 25 milionów złotych.

Oferty w trwającym od jesieni postępowaniu na modernizację Smukalskiej zostały otwarte 3 lutego. Najtańszą (26,6 miliona złotych) złożyła firma PBDI Toruń – obecnie w ramach konsorcjum z przedsiębiorstwami Gotowski i Tor-Krak prowadzi ona rozbudowę ulicy Kujawskiej. Na 29 milionów prace wycenił bydgoski Betpol, na 30 milionów Strabag, a na 34 miliony – konsorcjum Kobylarni i Mirbudu. Pozostałe dwie propozycje były już dużo droższe – Budimex zaproponował 41 milionów, a konsorcjum Rover i Roverpol aż 50 milionów złotych.

ZDMiKP zorganizował jednak drugi etap przetargu, czyli aukcję elektroniczną. Do udziału w niej zaproszono podmioty, które złożyły ważną ofertę w pierwszej części postępowania. W aukcji wzięły udział trzy firmy: Betpol, Strabag i Kobylarnia z Mirbudem. Pierwsza z nich zaproponowała wykonanie rozbudowy Smukalskiej za 26, zamiast prawie 30 milionów złotych. Swoje oczekiwania zmniejszyła też Kobylarnia, która zamiast 34 milionów przedstawiła ofertę wynoszącą nieco ponad 28 milionów złotych. Ostatecznie najtańszy spośród wszystkich okazał się Strabag – firma z siedzibą w Pruszkowie spuściła z ceny o 5 milionów złotych; jej propozycja wynosi dokładnie 25,4 miliona złotych.

Mając na uwadze, że wszyscy uczestnicy postępowania zadeklarowali wykonanie rozbudowy Smukalskiej w 24 miesiące, a decydującym czynnikiem jest cena, przewidzieliśmy, że przetarg – jeśli drogowcy nie dopatrzą się błędów formalnych – wygra Strabag. Polski oddział koncernu zaproponował bowiem wykonanie prac za milion złotych mniej od PBDI Toruń. Przypuszczenia okazały się trafne – wczoraj (31 marca) ZDMiKP ogłosił rozstrzygnięcie przetargu i wybrał ofertę Strabagu. – Po dopełnieniu formalności przetargowych, będziemy mogli podpisać umowę z wykonawcą – przekazali drogowcy.

Ulica Smukalska zostanie przebudowana na trzykilometrowym odcinku: od Błądzimskiej na Piaskach do Rajskiej w Smukale. Zakres prac zakłada także przebudowę skrzyżowania z ulicą Biwakową, znajdującej się nieopodal niej pętli autobusowej oraz samej Biwakowej (do mostu nad Brdą) i krótkiego fragmentu Rajskiej. W ramach rozbudowy Smukalskiej ulica zyska drogę dla rowerów i chodnik. Więcej o pracach przeczytasz TUTAJ.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści