[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rozbudowa ulicy Smukalskiej w Bydgoszczy. Mieszkańców czeka kolejna zmiana w organizacji ruchu

Dodano: 11.01.2022 | 09:27

Na zdjęciu: Rozbudowa ulicy Smukalskiej w Bydgoszczy rozpoczęła się w połowie 2021 roku. Inwestycja ma zakończyć się w drugiej połowie 2023 roku.

Fot. mat. prasowe / ZDMiKP

Warta ponad 25 milionów złotych rozbudowa ulicy Smukalskiej wchodzi w kolejną fazę – Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił zmiany w organizacji ruchu, które nastąpią w środę, 12 stycznia.

Jak deklarują drogowcy, większość prac modernizacyjnych po stronie wschodniej (w kierunku Smukały) została już zakończona. – Na odcinku blisko półtora kilometra została wykonana tam nawierzchnia, do ułożenia pozostała jedynie warstwa ścieralna. Podobnie jest w przypadku kolejnych 500 metrów, gdzie nawierzchnia ułożona jest już na całej szerokości jezdni – precyzuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP. Przypomnijmy, że cały zakres inwestycji obejmuje blisko trzykilometrowy odcinek – od ulicy Błądzimskiej na Piaskach do ulicy Rajskiej w Smukale.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Umowa na wielki kontrakt MWiK Bydgoszcz zerwana! Co dalej z rozkopanymi ulicami miasta?

W środę, 12 stycznia ruch pojazdów ma zostać przeniesiony właśnie na nowo wybudowaną jezdnię. Na jej fragmencie dodatkowo wprowadzony będzie ruch wahadłowy. – Miejsce prowadzenia dalszych robót zostanie wygrodzone, a kierowcy naprowadzeni na odpowiedni tor jazdy – podkreśla Okoński. Zmiany mają związek nie tylko z harmonogramem prac, ale również – jak tłumaczą drogowcy – z „pogarszającym się stanem dotychczasowej nawierzchni”.

Jeśli warunki pogodowe na to pozwolą, wykonawca – firma Strabag rozpocznie prace po stronie zachodniej ulicy Smukalskiej. Najpierw planowana jest – co zrozumiałe – rozbiórka jezdni, a następnie przebudowa infrastruktury podziemnej. Warto dodać, że ZDMiKP inwestycję prowadzi w porozumieniu z Miejskimi Wodociągami i Kanalizacją, wskutek czego powstaje tam także kanalizacja deszczowa. Etap prac, który ma rozpocząć się w środę, potrwa około dwóch miesięcy. W tym czasie nadal zamknięty ma być wlot ulicy Smętowskiej.

Rozbudowa ulicy Smukalskiej obejmuje również modernizację pętli autobusowej przy wspomnianej ulicy Rajskiej. W ramach inwestycji powstaną także drogi dla rowerów, chodniki oraz nowe oświetlenie.

Finisz prac zaplanowano na drugą połowę 2023 roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Twojastara
Twojastara
6 miesięcy temu

Strabag to bandyci i mafia, zniszczyli mojego ojca firmę na miliony zł, nie płacąc za podwykonawstwo

Last edited 6 miesięcy temu by Twojastara