Bydgoszcz
21C
Niebo częściowo zachmurzone
68% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 22 • L 20
25C
Sr
25C
Czw
24C
Pt
24C
Sob
27C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRozkłady jazdy ponownie do poprawki. Od początku marca
Linia nr 53 Bydgoszcz
16.02.2016 | 20:39

Rozkłady jazdy ponownie do poprawki. Od początku marca

ZDMiKP zapowiada kolejne roszady w częstotliwości kursowania i godzinach odjazdów kilkunastu linii autobusowych.

Na zdjęciu: Na linii nr 53 notujemy rosnące zainteresowanie - tłumaczą drogowcy. I dlatego od marca skierują na nią autobusy przegubowe.

Fot. Leszek Grabowski

Od początku marca kolejne linie autobusowe w Bydgoszczy czekają zmiany. Drogowcy tradycyjnie tłumaczą, że chcą w ten sposób podnieść efektywność komunikacji miejskiej.

W kolejnym pakiecie korekt, który jest planowany od początku przyszłego miesiąca, znalazło się siedem linii miejskich oraz wszystkie cztery międzygminne. Wiadomo, że wzmocniona zostanie obsada na liniach nr 53 i 64. W pierwszym przypadku, jak tłumaczy Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej – z uwagi na rosnącą liczbę pasażerów, do obsługi zostaną skierowane autobusy przegubowe. W drugim – pojawią się dodatkowe kursy umożliwiające dotarcie do pracy na godzinę szóstą w rejon ulicy Przemysłowej, a także ułatwiające powrót po godzinie 22:00. – W szczycie porannym pojawi się w rozkładzie także dodatkowy autobus przegubowy – uzupełnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik drogowców.

Korekty rozkładów jazdy czekają z kolei linie nr 51, 56, 58 oraz 62. – Dojdzie do nieznacznego skrócenia czasów jazdy w ciągu dnia – wyjaśnia Kosiedowski. Bez zmian pozostaną za to częstotliwości kursowania wspomnianych linii. Podobny zabieg zostanie zastosowany na linii nr 68.

ZDMiKP przymierza się także do wprowadzenia zmian na liniach międzygminnych. Na razie wiadomo, że na linii nr 93 pojawi się dodatkowy autobus, aby w szczycie przewozowym częstotliwość jej kursowania wynosiła 30 minut.


Powiązane treści