Bydgoszcz
9C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 9 • L 7
14C
Wt
10C
Sr
15C
Czw
12C
Pt
14C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeRozpoczyna się kolejna inwestycja w Starym Fordonie. Firma z Grudziądza wybuduje nabrzeże
15.10.2020 | 11:50

Rozpoczyna się kolejna inwestycja w Starym Fordonie. Firma z Grudziądza wybuduje nabrzeże

Na zdjęciu: Tak ma wyglądać nabrzeże po zakończeniu prac budowlanych.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Rozpoczyna się realizacja nabrzeża w Starym Fordonie. Urząd miasta informuje o przekazaniu placu budowy firmie Melbud, która na drodze przetargu została wykonawcą inwestycji.

Postępowanie na wykonanie nabrzeża o funkcji cumowniczej i rekreacyjnej zostało ogłoszone przez ratusz w lipcu. Zgłosiło się do niego siedem podmiotów: początkowo najtańszą propozycję przedstawił bydgoski Kormost (7,890 miliona złotych), ale jak wynika z opublikowanej pod koniec września informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty, przetarg wygrało przedsiębiorstwo Melbud z Grudziądza, które zaoferowało 7,240 milionów złotych. Ta kwota – jak i kilku innych ofert – różni się jednak od tych, które widniały w dokumencie z otwarcia kopert. Wówczas Melbud zaproponował bowiem wykonanie robót za 7,912 milionów złotych.

Zobacz również:

Nowe informacje o utrudnieniach na Wiaduktach Warszawskich

Jak wyjaśniał bydgoski ratusz, różnica wynikała z zastosowania możliwości wyboru oferty za pośrednictwem aukcji elektronicznej.  – W związku z tym kwoty wskazane w „informacji o wyborze oferty najkorzystniejszej” są to kwoty po zakończeniu aukcji elektronicznej – przekazywała MetropoliaBydgoska.PL rzecznik prezydenta Bydgoszczy Marta Stachowiak. I dodała, że zmiana kwot nie oznacza ograniczenia zakresu zamówienia.

W środę, 14 października urząd miasta poinformował o przekazaniu firmie Melbud placu budowy, co formalnie oznacza rozpoczęcie inwestycji. – Wykonawca jeszcze tej jesieni chce dokonać prac związanych z wbijaniem stalowych grodzic – przekazuje biuro prasowe UMB. Budowa nabrzeża ma zakończyć się pod koniec 2021 roku, ale zgodnie z zapisami przetargu termin wykonania zamówienia może zostać przesunięty m.in. ze względu na stan epidemii czy warunki pogodowe.

Budowa nabrzeża przy ulicy Frycza-Modrzewskiego to kolejny element rewitalizacji Starego Fordonu. W ramach inwestycji zaplanowano realizację nabrzeża tarasowego widokowego, nabrzeża tarasowego z miejscami cumowniczymi dla małych jednostek pływających oraz pionowego nabrzeża do cumowania statków. Przewidziano również wykonanie slipu.

Fragment fordońskiego bulwaru będzie wyposażony w elementy małej architektury – donice z roślinnością, stojaki na rowery, kosze na odpady, napis „Fordon”, siedziska i pochylnie umożliwiające korzystanie z budowli osobom niepełnosprawnym oraz drabinki i sprzęt ratowniczy. Inwestycji towarzyszyć będzie wykonanie fragmentu przedłużenia ul. Frycza-Modrzewskiego wraz z chodnikiem oraz fragmentem ścieżki gruntowej, budowa oświetlenia nabrzeża i pasa drogowego oraz budowa kanalizacji. Całe nabrzeże będzie objęte monitoringiem.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści