Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 11 • L 11
17C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeRozpoczynają się odbiory na Kujawskiej. Sygnalizacja świetlna wkrótce zostanie włączona
28.06.2021 | 09:34

Rozpoczynają się odbiory na Kujawskiej. Sygnalizacja świetlna wkrótce zostanie włączona

Na zdjęciu: Wkrótce zostanie włączona sygnalizacja świetlna na rondzie Kujawskim.

Fot. UMB

Rozpoczynają się odbiory inwestycji na ul. Kujawskiej. W najbliższych dniach drogowcy będą weryfikować efekty prac. Włączona zostanie także sygnalizacja świetlna.

Na początek weryfikowane będzie oznakowanie poziome i pionowe. Gdy zostanie zaakceptowane, zostanie testowo uruchomiona sygnalizacja świetlna na rondzie Kujawskim i rondzie Bernardyńskim. – Przez kilka dni działanie świateł będzie dokładnie monitorowane i synchronizowane z bydgoskim systemem ITS – mówi Tomasz Okoński, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

W tym samym czasie drogowcy będą razem z Inżynierem Kontraktu weryfikować pozostałe elementy – np. chodniki, jezdnie, zjazdy do posesji, drogi rowerowe i przystanki. W przypadku konieczności wykonania poprawek, wykonawca inwestycji będzie zobowiązany do ich zrealizowania.  – W związku z tym w wakacje mogą jeszcze być wykonywane drobne prace na jezdniach czy chodnikach oraz terenach przyległych do inwestycji. Nie będą one jednak powodowały większych utrudnień w ruchu. W terminie do dwóch miesięcy wykonawca ma obowiązek uzyskać pozwolenie na użytkowanie dla wykonanych robót – wyjaśnia Okoński.
Z powodu ostatnich upałów, które nie sprzyjały nasadzeniom zieleni, podjęto decyzję o przerwaniu tych prac. Nasadzenia mają zostać wznowione na jesień. – Zależy nam, by ponad 600 drzew i setki krzewów w pełni uzupełniały krajobraz i nie było konieczności ich wymiany, chociaż również materiał roślinny objęty jest gwarancją. Z wnioskiem o zachowanie najlepszych standardów przy sadzeniu drzew zwrócili się również społecznicy – tłumaczy Okoński.

W trakcie ostatnich prac w rejonie parkingu przy ul. Długiej zlokalizowano kolejne znaleziska historyczne. Prawdopodobnie jest to dalsza część staropolskiego traktu, który został odkryty na Zbożowym Runku. Dlatego też zostaną przeprowadzone dodatkowe prace archeologiczne.

Dobiegające końca prace rozpoczęły się w lutym 2019 roku. W ramach inwestycji powstało nowe połączenie tramwajowe, buspasy, drogi rowerowe oraz parking przy ul. Kujawskiej, zakupiono 15 tramwajów, wybudowano nowe schody łączące Park Wolności z ul. Kujawską,  a także zmodernizowano odcinek ul. Długiej, rondo Bernardyńskie i rondo Kujawskie.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
2 miesięcy temu

Pachołki na Kujawskiej i Solskiego powodują korki jak długo jeszcze?

Nick
Nick
2 miesięcy temu

Przez wakacje zwykle nie ma korków, więc nie ma się czym podniecać. Jak będzie naprawdę zobaczymy jesienią…

Powiązane treści