Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
29% wilgotność
Wiatr: 10km/h WNW
H 11 • L 9
10C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRusza konkurs „Bydgoszcz w kwiatach i zieleni”. Zapisy od 4 maja do 12 czerwca
01.05.2018 | 17:05

Rusza konkurs „Bydgoszcz w kwiatach i zieleni”. Zapisy od 4 maja do 12 czerwca

Na zdjęciu: Czy ukwiecona Bydgoszcz stanie się wzorem dla innych miast?

Fot. Stanisław Gazda

W maju rozpoczyna się kolejna edycja konkursu pn. „Bydgoszcz w kwiatach i zieleni” 2018 r., który początkami swego istnienia sięga 1835 roku. Już wtedy mieszkańcy miasta za darmo ukwiecali ogródki, odnawiali frontony domów i troszczyli się o właściwy stan sanitarny otoczenia.

To m.in. dzięki temu Bydgoszcz niezmiennie zaliczana była do najbardziej ukwieconych miast w Polsce. Prasa stawiając Bydgoszcz za wzór zachwycała się „najbardziej zielonym miastem we wschodnich rubieżach Rzeszy”. W okresie 20-lecia międzywojennego Bydgoszcz pospołu z Warszawą i Katowicami była oazą zieleni. W 1966 roku nasze miasto zostało uhonorowane srebrnym medalem i tytułem „Miasta Ogrodu” przez Komisję Urbanistyki stanu Karnataka w Indiach. Z bydgoskich doświadczeń korzysta coraz więcej miast, jak choćby Aleksandrów Kujawski czy Inowrocław.

Trzeci raz z rzędu Konkurs objęty został honorowym patronatem Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego:

Doceniam wszelkie realizowane przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy wyzwania organizacyjne – pisze Prezydent Rafał – które podjęte przed laty, kontynuowane są z ogromnym powodzeniem i dlatego z przyjemnością obejmuję Honorowym Patronatem Konkurs „Bydgoszcz w kwiatach i zieleni”. Jestem przekonany, że przedsięwzięcie, jak co roku, zainteresuje wiele osób, stowarzyszeń i instytucji, które licznie zgłoszą się do udziału w przygotowywanym wydarzeniu. To dzięki Państwa staraniom społeczna troska o upiększanie najbliższego otoczenia poprzez ukwiecanie przydomowych ogródków , skwerów oraz balkonów przyczynia się do promocji naszego miasta swoim przepięknym i urokliwym „zielonym” obliczem. Osobom zaangażowanym w realizację tak wartościowej i cennej inicjatywy, bardzo dziękuję za zaangażowanie i wkład pracy, natomiast wszystkim uczestnikom konkursowych zmagań życzę powodzenia i samych sukcesów.

Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców naszego miasta, instytucji, zakładów pracy, szkół, placówek szkolno-wychowawczych i innych, które włączą się w urządzanie skwerów, zieleńców ogródków przydomowych, ukwieconych balkonów itp.

Podczas osobistych zgłoszeń do konkursu w dniach 4-17 maja 2018 r. wydawane będą talony upoważniające do bezpłatnego odbioru sadzonek roślin ozdobnych ufundowane przez miasto Bydgoszcz. Ponieważ ich liczba jest ograniczona, wydawane będą według kolejności zgłoszeń, aż do wyczerpania się przeznaczonej na ten cel puli. Pobranie talonów jest równoznaczne z uczestnictwem w Konkursie.

Obowiązuje szczegółowy harmonogram wydawania talonów:
* Piaski: 4 maja (piątek) w godzinach 18.00-19.00 w siedzibie Rady Osiedla Piaski przy ul. Drzycimskiej 7
* Błonie: 7 maja ( poniedziałek) w godzinach 16.00-17.00 w siedzibie Rady Osiedla Błonie przy ul. Broniewskiego 1 (biblioteka)
* Szwederowo, Wzgórze Wolności: 7 maja w godzinach 16.00-17.00, w Klubie „Arka” BSM przy ul. M. Konopnickiej 24 A
* cały Fordon (bez osiedla Tatrzańskiego): 8 maja (wtorek) w godzinach 17.00-18.00 w siedzibie Rady Osiedla Nowy Fordon przy ul. Rupniewskiego 10, p. 122 budynek BLM
* Osiedle Tatrzańskie, 8 maja (wtorek) w godzinach 18.00-19.00, w Szkole Podstawowej nr 67 przy ul. Kromera
* Okole; 8 maja (wtorek) w godzinach 17.00-18.00 w siedzibie Rady Osiedla Okole przy ul. Grunwaldzkiej 35
* Górzyskowo; 9 maja (środa) w godzinach 17.00-18.00 w siedzibie Rady Osiedla Górzyskowo przy
ul. Gnieźnieńskiej 21.
* Jachcice, Śródmieście, Stare Miasto, Jary, Kapuściska, Wyżyny, Glinki-Rupienica, Flisy, os. Łuczniczka, Łęgnowo, Zawisza, Zimne Wody – Czersko Polskie, Bocianowo, Prądy, Miedzyń, Bydgoszcz Wschód, Siernieczek, Brdyujście, Myślęcinek, Bartodzieje, Osowa Góra, Janowo i pozostałe osiedla: 10 maja (czwartek), 15 maja (wtorek), 17 maja (czwartek) – w godzinach 15.00-16.00 w siedzibie Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy przy ul. Jezuickiej 4.

Sadzonki roślin ozdobnych na talony będzie można odbierać w Przedsiębiorstwie „Zieleń Miejska” Sp. z o.o. przy ul. Czarna Droga 45 od 7 -31 maja 2018 r. (od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-17.00 i w soboty w godzinach 8.00-15.00).

Zgłoszenia do Konkursu „Bydgoszcz w kwiatach i zieleni” przyjmowane będą też cały czas w dniach 4 maja do 12 czerwca 2018 roku w siedzibie Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy przy ul. Jezuickiej 4, pisemnie pod adresem Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy, 85-169 Bydgoszcz, skrytka pocztowa 17 lub e-mailem: biuro @tmmb.pl względnie telefonicznie pod numerem: 52 345-44-34. Dotyczy to także szkół, instytucji i zakładów pracy.

Konkurs będzie trwał od maja do października 2018 roku. Od 15 czerwca do 31 lipca specjalne komisje dokonają oceny obiektów zgłoszonych do konkursu. Najlepsze trafią na łamy redakcji „Expressu Bydgoskiego” patrona medialnego konkursu . Do 10 września wyłonieni zostaną laureaci. W I etapie odbędą się podsumowania na osiedlach, w II – finał, podczas którego najlepsi z najlepszych otrzymają laury w Sali Sesyjnej ratusza.


Powiązane treści