Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
50% wilgotność
Wiatr: 9km/h SW
H 12 • L 11
8C
Pt
10C
Sob
15C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRusza nowy przystanek w Fordonie. Wiemy, kiedy!
pelplińska targowisko tatrzańskie fordon
09.10.2018 | 18:04

Rusza nowy przystanek w Fordonie. Wiemy, kiedy!

Na zdjęciu: Nowy przystanek w Fordonie.

Fot. BB

Po kilku miesiącach od rozpoczęcia prac przystanki autobusowe przy Targowisku Tatrzańskim w Fordonie zostaną w końcu udostępnione pasażerom. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej podał datę ich uruchomienia.

Przystanki na ulicy Pelplińskiej powstały w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego – propozycja ich utworzenia zdobyła najwięcej (447) głosów w ubiegłorocznej edycji miejskiego programu. Mają one na celu zwiększenie wygody i poprawy dostępności komunikacyjnej do obleganego – zwłaszcza w soboty – targowiska oraz licznych pobliskich punktów handlowych.


CZYTAJ WIĘCEJ: Nowe przystanki w Fordonie


Prace nad miejscami, w których będą zatrzymywać się pojazdy komunikacji miejskiej, rozpoczęły się w czerwcu. Początkowo miały zostać oddane do użytku tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, ale ten termin nie został dotrzymany. Realizacja przystanków nie objęła budowy zatok, co wzbudziło krytykę wśród mieszkańców, obawiających się spowolnienia ruchu w rejonie targowiska. Jak informował nas wcześniej rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej Krzysztof Kosiedowski, w pobliżu przystanków zmieniono organizacja ruchu. Obecnie dopuszczono do ruchu powierzchni wyłączoną, co umożliwi pozostałym pojazdom ominięcie autobusów. Jednocześnie umożliwi to pojazdom komunikacji miejskiej natychmiastowe włączenie się ich do ruchu.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Rusza płatność kartą za bilety. Jak to działa? [PORADNIK]


Jak poinformował Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, nowy przystanek w Fordonie pod nazwą Pelplińska/Targowisko zostanie uruchomiony w poniedziałek, 15 października. Będą się na nim zatrzymywać autobusy linii 69, 74, 83, 89 oraz 32N.

Już w najbliższy czwartek o godzinie 18:00 debata kandydatów na prezydenta Bydgoszczy. Transmisja na żywo na MetropoliaBydgoska.pl


Powiązane treści