Bydgoszcz
3C
Słonecznie
38% wilgotność
Wiatr: 7km/h NW
H 3 • L 3
2C
Wt
2C
Sr
3C
Czw
6C
Pt
7C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeRuszył przetarg na budowę bydgoskich tężni
tężnie bydgoszcz
15.06.2020 | 13:26

Ruszył przetarg na budowę bydgoskich tężni

Na zdjęciu: Budowa trzech minitężni to projekt ponadosiedlowy, który wygrał w edycji BBO z 2018 roku.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Ratusz rozpoczął przetarg, który wyłoni wykonawcę trzech minitężni solankowych na terenie Bydgoszczy. 

Projekt realizacji podświetlonych minitężni solankowych został zgłoszony jako projekt ponadosiedlowy w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim – edycja 2018. W głosowaniu otrzymał on blisko 3,3 tysiąca głosów i zajął drugie miejsce, za projektem rewitalizacji fragmentu Starego Kanału Bydgoskiego. Po uzyskaniu wszelkich niezbędnych pozwoleń, dziś (15 czerwca) miasto ogłosiło przetarg na realizacje zadania.

W ramach postępowania urząd miasta chce znaleźć firmę, która wykona prace związane z ustawieniem trzech tężni na terenie Bydgoszczy. Pierwsza z nich stanie na Osowej Górze, przy ulicy Wielorybiej (nieopodal SP 64), druga – na Wyżynach, na skwerze im. gen. Krzyżanowskiego-Wilka (teren zielony pomiędzy ulicami Dunikowskiego i Modrakowej), a trzecia – przy ulicy Hallera na osiedlu Niepodległości w Fordonie (tuż przy powstającym kompleksie mieszkaniowym Activ Park).

Zakres prac obejmuje ustawienie wysokich na 4 metry i szerokich na 11 metrów konstrukcji oraz budowę przyłączy i zbiorników na solankę. Tężnie mają zostać wykonane z drewna sosnowego i wypełnione tarniną – projekt zakłada ich podświetlenie. Wokół nich ustawione będą ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe; przewiduje się również wykonanie nasadzeń.

Ratusz zakłada, że wykonawca wybuduje tężnie w terminie do 14 grudnia tego roku (może on zostać przedłużony w wypadku niekorzystnych warunków pogodowych). Kryteriami oceny ofert są: cena (60% wagi) i okres odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady (40% wagi). Potencjalny wykonawca musi też wykazać, że posiada doświadczenie w realizacji co najmniej jednej tego typu konstrukcji. Przetarg trwa do 30 czerwca.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tytus
Tytus
8 miesięcy temu

Znowu wezmą jakieś dziadostwo,jak KOMUNALNIKA do wywozu śmieci

Powiązane treści