Bydgoszcz
15C
Słonecznie
41% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 16 • L 14
9C
Czw
6C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
10C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeRuszył przetarg na budowę nowego basenu w Fordonie
01.08.2018 | 17:43

Ruszył przetarg na budowę nowego basenu w Fordonie

Koniec prac ma nastąpić latem 2020 roku.

Na zdjęciu: Tak będzie wyglądał nowy basen w Fordonie.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Rozpoczęły się poszukiwania wykonawcy basenu przy Szkole Podstawowej nr 67. Obiekt przy ulicy Kromera w Fordonie ma powstać do końca sierpnia 2020 roku.

W ubiegłym roku urząd miasta zorganizował głosowanie, w którym bydgoszczanie mieli zdecydować o kolejności budowania nowych pływalni. Największą liczbę głosów zdobyła lokalizacja w Fordonie, przy szkole podstawowej nr 67. Drugie miejsce zajął Miedzyń (obiekt przy ulicy Pijarów) a trzecie – basen przy VII LO na osiedlu Leśnym. W styczniu prezydent Rafał Bruski zapowiedział, że przetarg na budowę w Fordonie zostanie ogłoszony w tym roku – a zaraz po nim nastąpi realizacja oczekiwanej inwestycji. Rozpoczęcie procedury miało nastąpić już w pierwszym półroczu, tak aby prace mogły ruszyć wraz z początkiem roku szkolnego, lecz ostatecznie przetarg ogłoszono 1 sierpnia. Wydział zamówień publicznych zakłada, że termin składania ofert upłynie 7 września. Pływalnia ma powstać do końca sierpnia 2020 roku.


CZYTAJ WIĘCEJ: Znamy harmonogram budowy basenów w Fordonie i na Miedzyniu. Leśne musi poczekać


Projekt wielofunkcyjnego basenu wraz z salą fitness i siłownią wykonała szczecińska firma projektowa Metropolis. Kompleks będzie wyposażony w trzy niecki: basen o długości 25 metrów z sześcioma torami, basen do nauki pływania o długości 12,5 metra oraz basen rekreacyjny, a także brodzik dla niemowląt i dwie wanny z hydromasażem. Sporą atrakcją będzie zjeżdżalnia rurowa o długości 58 metrów. Na piętrze obiektu architekci ulokowali strefę spotkań, trybuny na 159 miejsc siedzących oraz salę fitness i siłownię.

Kolejnym basenem, który powstanie przy placówce oświatowej, będzie obiekt przy Zespole Szkół nr 8 na Miedzyniu. Jego budowa ma zacząć się w przyszłym roku. Możliwe, że za dwa lata początku prac doczekają się też mieszkańcy osiedla Leśnego – pływalnia ma powstać przy VII LO. Ponadto, ratusz przewiduje zorganizowanie konsultacji społecznych w sprawie nazw nowych obiektów. W pierwszym etapie będzie można zgłaszać własne propozycje, a w drugim odbędzie się głosowanie, które wyłoni najlepsze z nich.

Najważniejszą inwestycją dla bydgoskich miłośników pływania jest budowa Nowej Astorii. W poniedziałek miasto podpisało umowę z firmą Alstal – dziś wykonawca rozpoczął realizację inwestycji.  Wciąż trwają też prace przy basenie na Kapuściskach – ZOBACZ NAJŚWIEŻSZE ZDJĘCIA Z PLACU BUDOWY.


Powiązane treści