Bydgoszcz
18C
Niebo głównie zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 18 • L 17
20C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
13C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycjeTrwa remont drogi wojewódzkiej. Na jakim etapie są prace? [ZDJĘCIA]
27.07.2021 | 11:49

Trwa remont drogi wojewódzkiej. Na jakim etapie są prace? [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Trwają prace na drodze wojewódzkiej 559. Jak informują urzędnicy, zakończenie całej inwestycji planowane jest w połowie przyszłego roku.

Fot. Mikołaj Kuras / Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski

Trwają prace remontowe na drodze wojewódzkiej 559. – Zrealizowano już ponad połowę prac, które finalnie pozwolą na bezpieczne połączenie Lipna z granicą województwa i dalej z Płockiem – informuje urząd marszałkowski.

Jak przekazuje zespół prasowy urzędu marszałkowskiego, między Lipnem a Jasieniem na 17 km powstaje nowa droga na trasie wojewódzkiej 559. – Wzdłuż nowej drogi, na siedmiokilometrowym odcinku budowana jest ścieżka rowerowa – informują urzędnicy.

Zaawansowanie prac na odcinku wynosi blisko 55%. – Wykonano cały zakres związany z wymianami gruntu na torfowiskach, budową przepustów, kanalizacji deszczowej i rowów odwodnieniowych. Usunięto wszystkie kolizje z sieciami teletechnicznymi – wyliczają przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich. W ramach robót, wyburzone zostały także pozostałości po wiadukcie wąskotorowej kolejki, zaś cała trasa zyskała podbudowę z kruszywa i stabilizację. Obecnie kontynuowane są prace przy ścieżce rowerowej, chodnikach, zatokach autobusowych i zjazdach do posesji, a na kolejnych odcinkach układana jest bitumiczna nawierzchnia. Jezdnia między Lipnem i Jasieniem poszerzana jest do siedmiu metrów. Na całej trasie pojawi się także nowe oznakowanie – zarówno pionowe, jak i poziome. – Dzięki współpracy samorządu województwa z miastem i gminą Lipno, powstaje chodnik i ścieżka rowerowa o długości siedmiu kilometrów, prowadząca z Lipna do pobliskiej miejscowości Wierzbick – słyszymy.

To drugi etap prac na odcinku DW559. Pierwszy zakończył się w 2019 r. i polegał na przebudowie liczącego blisko pięć kilometrów odcinka od Jasienia do granicy województwa. – W ramach tej inwestycji powstały m.in. drogi rowerowe, rondo w Kamieniu Kotowym (powiat lipnowski) oraz miejsce do kontroli pojazdów. W ubiegłym roku odnowiona została ulica Tadeusza Kościuszki w Lipnie, która jest fragmentem drogi wojewódzkiej nr 559 – informuje biuro prasowe urzędu marszałkowskiego.

Droga wojewódzka nr 559 łączy Lipno z Płockiem (województwo mazowieckie). Na odcinku prowadzącym do granicy naszego województwa komunikuje m.in. gminy Lipno i Tłuchowo w powiecie lipnowskim z drogą krajową nr 10, a po zakończeniu modernizacji umożliwi wygodne i bezpieczne połączenie także z Toruniem. Zakończenie całej inwestycji planowane jest w połowie przyszłego roku. Łączny koszt to 74 miliony złotych. Modernizacja finansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz budżetu województwa.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści