Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rybi Rynek, Grodzka i inne ulice przejdą remont. Znamy oferty

Dodano: 11.09.2023 | 12:15

Na zdjęciu: Najtańsza oferta przekracza budżet ZDMiKP o pięć milionów złotych.

Fot. Stanisław Gazda

Cztery firmy chcą przebudować Rybi Rynek i kilka ulic na Starym Mieście. Oferty przekraczają budżet ZDMiKP na to zadanie.

W lipcu ZDMiKP ogłosił przetarg na przebudowę ulic: Grodzkiej (od Mostowej do Malczewskiego, od Podwale do Przy Zamczysku oraz od Przy Zamczysku do Bernardyńskiej), Przy Zamczysku, Jana Kazimierza, Pod Blankami, Przyrzecze, Zaułek, Malczewskiego oraz Rybiego Rynku. Modernizacja jest realizowana przy udziale środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Staromiejskie ulice zostaną one wyłożone typową dla tej części miasta kostką kamienną, a na chodnikach znajdą się granitowe płyty z kamiennymi opaskami. Najważniejszym elementem przetargu będzie jednak Rybi Rynek. Ratusz od lat zapowiadał jego renowację, lecz z zapowiedzi do tej pory niewiele wynikało. Po przebudowie plac przy brzegu Brdy przestanie być parkingiem, a na jego płycie ma znaleźć się podświetlony motyw róży wiatrów widoczny między innymi z perspektywy mostu Staromiejskiego. Na Rybim Rynku mają pojawić się drzewa, ale według projektu ma ich być niewiele.


CZYTAJ TAKŻE: Rybi Rynek do remontu. Będzie perła czy niewykorzystany potencjał?


W poniedziałek, 11 września poznaliśmy oferty w przetargu na modernizację Rybiego Rynku i pozostałych ulic. ZDMiKP przeznaczył na realizację zamówienia 22,7 miliona złotych – wszystkie z czterech propozycji przekraczają tę kwotę. Najtańszą przedstawiła firma Brukbud z Torunia (27,1 mln); Prasbet z Grudziądza chciałby wykonać je za dwa miliony więcej, a około 30 milionów oczekuje Betpol. Najwyższą propozycję przedstawiła bydgoska spółka Affabre (31,8 mln). Wszystkie firmy zadeklarowały udzielenie pięcioletniej gwarancji.

Przebudowa dwóch odcinków Grodzkiej oraz Przy Zamczysku i Jana Kazimierza ma zakończyć się do 30 kwietnia 2024 roku, a pozostałych ulic – do 30 listopada 2024; oczywiście czas jest liczony od daty podpisania umowy, zatem terminy mogą ulec przesunięciu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bua
bua
5 miesięcy temu

A co z prywatnym parkingiem tuż pod spichrzami? Czy ta farsa się skończy?