Bydgoszcz
10C
Opady
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 10 • L 10
16C
Czw
15C
Pt
12C
Sob
10C
Nd
10C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportRyś maskotką bydgoskich mistrzostw Europy w lekkoatletyce. Możesz wybrać jej imię!
maskotka mistrzostwa europy bydgoszcz 2019
06.09.2018 | 13:19

Ryś maskotką bydgoskich mistrzostw Europy w lekkoatletyce. Możesz wybrać jej imię!

Na zdjęciu: Wizerunek maskotki promujące DME w lekkiej atletyce, które odbędą się za rok w Bydgoszczy.

Fot. mat. prasowe

W przyszłym roku w Bydgoszczy odbędą się drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. Mieszkańcy mogą wybrać imię maskotki promującej imprezę.

Prestiżowa rywalizacja odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia 2019 roku na stadionie Zawiszy. Decyzja o organizacji mistrzostw w grodzie nad Brdą zapadła w kwietniu 2017 roku – wcześniej, bo w marcu 2017 roku reprezentanci Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej odwiedzili miasto i sprawdzili funkcjonalność obiektów przy Gdańskiej 163. Bydgoszcz walczyła o organizację drużynowych mistrzostw z Kijowem oraz Madrytem. Impreza będzie jedną z formą uczczenia stulecia powstania Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Organizatorzy mistrzostw rozpoczynają już działania promocyjne. W tym celu zaprosili oni mieszkańców do uczestnictwa w konkursie na imię dla maskotki promującej lekkoatletyczne święto. Każdy z uczestników konkursu może zgłosić trzy propozycje imienia. Zwycięzca otrzyma dwa jednoosobowe karnety na całe mistrzostwa, plecak oraz pamiątkową koszulkę z logo DME. Nagrodzone zostaną także dwie osoby, których propozycje zostaną wytypowane przez komisję konkursową – otrzymają one dwa jednoosobowe karnety na Mistrzostwa. Dodatkowo nagrodzone zostaną osoby, które oddadzą głos na jedną z trzech wybranych propozycji imienia. Wśród głosujących rozlosowanych zostanie 10 koszulek Drużynowych Mistrzostw Europy.

Konkurs potrwa do 20 września, a cztery dni później przedstawione zostaną trzy najlepsze propozycje imienia dla maskotki. Zgłoszenia można nadsyłać na adres konkurs@bydgoszcz2019.pl. Głosowanie odbędzie się na stronie internetowej Mistrzostw. Wszelkie szczegóły znajdziecie na zamieszczonym poniżej plakacie.


Powiązane treści