Bydgoszcz
-9C
67% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H -8 • L -9
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportRywalizacja w ramach Rowerowej Stolicy Polski miała odbyć się w maju. Została przełożona
rowerowa stolica polski
28.03.2020 | 17:20

Rywalizacja w ramach Rowerowej Stolicy Polski miała odbyć się w maju. Została przełożona

Na zdjęciu: Walka o puchar Rowerowej Stolicy Polski została przełożona o wrzesień.

Fot. UMB

Z uwagi na panujący stan epidemii, bydgoski ratusz przełożył termin kolejnej edycji rywalizacji w ramach akcji Rowerowa Stolica Polski.

Walka o puchar Rowerowej Stolicy Polski to ubiegłoroczna propozycja biura promocji Urzędu Miasta Bydgoszczy dla miast prezydenckich. Jej zadaniem było wypełnienie luki po zlikwidowanej Europejskiej Rywalizacji Rowerowej (ECC). Podobnie jak w przypadku ECC, celem Rowerowej Stolicy Polski była aktywizacja mieszkańców i pokazywanie zalet roweru – jako szybkiego i ekologicznego środka transportu. I tak jak zmagania na terenie całej Europy, polegała ona na zaliczaniu przejazdów za pośrednictwem aplikacji na telefon komórkowy.

Pierwsza edycja Rowerowej Stolicy Polski odbyła się we wrześniu ubiegłego roku i przyciągnęła rowerzystów z 23 miast. Przejechane kilometry były przeliczane na punkty, tak aby każde miasto – bez względu na liczbę mieszkańców – miało równe szanse na wygraną. Po podliczeniu wyników i weryfikacji przejazdów wyłoniono miasto, które zdobyło tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Puchar zdobyła Nowa Sól (województwo lubuskie) – jej mieszkańcy przejechali 185 757 kilometrów i zdobyli 4757 punktów. Na drugim miejscu znalazło się Leszno, a trzecie zajął Gorzów Wielkopolski. Rowerzyści z Metropolii Bydgoszcz – czyli miasta i ościennych gmin – przejechała najwięcej, bo aż 294 793 kilometrów ale po przeliczeniu dystansu na punkty okazało się, że wystarczy to na zajęcie siódmej lokaty.

Po udanym starcie Rowerowej Stolicy Polski organizatorzy rywalizacji z ramienia bydgoskiego ratusza zapowiadali, że jej kolejna odsłona ruszy już w maju.  Na wybór takiego terminu wskazały wyniki ankiety, prowadzonej poprzez aplikację Aktywna Bydgoszcz. Jak informował w styczniu urząd miasta, udział w tegorocznej edycji potwierdziły już 43 miasta. Niestety, z uwagi na trudną sytuację na świecie związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa (COVID–19) oraz wprowadzonym w naszym kraju stanem epidemii, Rowerowa Stolica Polski wraca do pierwotnego terminu i odbędzie się we wrześniu.

Pomimo wirtualnego charakteru naszej zabawy, uznaliśmy iż warunki życia w czasach epidemii nie będą sprzyjały naszej zabawie. Zależy nam, aby udział w zabawie był dla Państwa przyjemnością, kojarzył się ze wspólnym spędzaniem czasu na rowerowych przejazdach i wywoływał pozytywne emocje. Okres borykania się Polaków z codziennymi trudnościami związanymi z epidemią nie jest odpowiedni na przeprowadzenie naszej sportowo – rekreacyjnej zabawy – podkreśla urząd miasta.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści