Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rząd luzuje kolejne obostrzenia. Zmiany wejdą w życie za tydzień

Dodano: 05.02.2021 | 11:51

Na zdjęciu: Premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej (5.02) konferencji zaznaczył, że "zluzowane" obostrzenia zostaną zniesione warunkowo od 12 lutego i mogą zostać przywrócone w razie pogorszenia sytuacji epidemicznej.

Fot. Krystian Maj/Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Rząd wprowadza zmiany w obostrzeniach związanych z epidemią koronawirusa. Od piątku, 12 lutego otwarte – w reżimie sanitarnym – zostaną kina, teatry i hotele.

Zgodnie z informacjami, podanymi przez premiera Mateusza Morawieckiego na piątkowej (5 lutego) konferencji prasowej za tydzień – 12 lutego – nastąpi otwarcie hoteli i miejsc noclegowych w reżimie sanitarnym do 50% obłożenia miejsc noclegowych. Otwarte zostaną też kina, teatry, filharmonie i opery  – także z limitem do 50% dostępnych miejsc i z obowiązkiem zakrywania ust i nosa. Wicepremier i minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński zastrzegł jednak, że otwarcie ma charakter „warunkowy” i zostanie przeprowadzone na dwa tygodnie, dodając, że ewentualne pogorszenie sytuacji epidemicznej sprawi, że te obiekty zostaną ponownie zamknięte.

12 lutego uruchamiamy ten zestaw luzujacy, ale w sposób warunkowy – ryzyko transmisji jest duże, więc w kolejnych tygodniach od nas będzie zależało to, co będzie dalej się działo. Jeśli sytuacja będzie rozwijała się lepiej, to możliwe, że będą możliwe kolejne luzowania – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Od przyszłego piątku rząd umożliwi też uprawianie sportu amatorski na świeżym powietrzu przy zachowaniu reżimu sanitarnego, np. na boiskach lub kortach. Nadal niedozwolone będą zajęcia w pomieszczeniach zamkniętych; rozgrywki wciąż będą odbywać się bez udziału publiczności. 12 lutego nastąpi także otwarcie basenów i stoków narciarskich w reżimie sanitarnym.


CZYTAJ WIĘCEJ O SYTUACJI SPORTU AMATORSKIEGO


Nie zmieni się natomiast sytuacja pozostałych branż. – Restauracje, siłownie, kluby fitness i część działalności gospodarczych zostaje nadal zamknięta – powiedział Morawiecki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments