Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoRzeźba z wikliny w Ostromecku. Zbudowali ją studenci i pracownicy Politechniki Bydgoskiej [ZDJĘCIA]
19.05.2023 | 16:51

Rzeźba z wikliny w Ostromecku. Zbudowali ją studenci i pracownicy Politechniki Bydgoskiej [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Ryszard Wszołek / Politechnika Bydgoska / materiały prasowe

Rzeźba z wikliny została zbudowana już po raz ósmy przez studentów i pracowników Wydziału Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej. Okazja do jej zobaczenia nadarza się w sobotę (20 maja) na terenie pałacu w Ostromecku.

Jak mówi dr Piotr Tołoczko z katedry Architektury Wnętrz Politechniki Bydgoskiej, wybór jako miejsca powstania rzeźby pałacu w Ostromecku nie jest przypadkowy. – Od stuleci wierzby były naturalnymi nasadzeniami na terenach nadwiślańskich, dlatego w tegorocznym plenerze ponownie wykorzystaliśmy ten surowiec – tłumaczy wykładowca.

W tym roku, rzeźba powstała na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Ostromecku. Do jej powstania, studenci i pracownicy Wydziału Sztuk Projektowych bydgoskiej uczelni potrzebowali niemal trzech ton wikliny technicznej, konopianki. – Wiklina ta ma szczególne właściwości plastyczne, co czyni ją łatwą w formowaniu – mówią wykonawcy rzeźby, której średnica to niemal pięć metrów. Wiadomo już, że rzeźba w Ostromecku zostanie na dłużej, czym wkomponuje się w krajobraz zespołu.

To już ósmy plener zorganizowany przez studentów Architektury wnętrz i Wzornictwa PBŚ. Poprzednie odbyły się w Solcu Kujawskim, Ciechocinku, Toruniu, Tleniu i na Wyspie Młyńskiej. W tym roku partnerem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy – informuje uczelnia, która zaprasza wszystkich chętnych do zobaczenia rzeźby jutro (20 maja) od godziny 10:00 do godzin wieczornych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments